Wrocław. Nie żyje piesza, która weszła pod rozpędzony tramwaj. "Motorniczy nie zdążył wyhamować"

Nie żyje piesza potrącona przez tramwaj na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że weszła pod koła rozpędzonego tramwaju na czerwonym świetle. Motorniczy nie zdążył wyhamować.

W środę po godzinie 7 na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Żmigrodzkiej we Wrocławiu doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej - podaje "Wyborcza Wrocław". Ofiara to starsza kobieta. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że weszła ona na oznakowane przejście na czerwonym świetle, tuż przed nadjeżdżającym tramwajem. Pojazd uderzył w nią na skraju przejścia i przeciągnął po torowisku. - Motorniczy nie zdążył wyhamować - powiedział "Wyborczej Wrocław" Krzysztof Marcjan z tamtejszej policji. 

Śmiertelne potrącenie pieszej we Wrocławiu. "Motorniczy nie zdążył wyhamować"

Ratownicy podjęli czynności reanimacyjne, ale nie przyniosły one skutku - kobieta zmarła. Na miejscu pracują policjanci i prokurator. Motorniczy był trzeźwy. Została mu zapewniona pomoc psychologiczna.

Krzysztof Balawejder, prezes MPK we Wrocławiu, po zdarzeniu zamieścił na Facebooku wpis - ostrzegł w nim, że chwilę po zdarzeniu przez to samo przejście dla pieszych na czerwonym świetle przechodziły inne starsze osoby.

"Smutny początek dnia. Śmiertelne potrącenie pieszej, która na czerwonym weszła pod rozpędzony tramwaj. Proszę i błagam, dajmy sobie szansę doczekać bezpiecznie do pierwszej gwiazdki. Na starszym panu o lasce wrażenia nie zrobiła wrażenia ani policja, ani leżące 10 metrów dalej ciało" - napisał.

Jak dodał, tramwaj waży 30 ton, a jego droga hamowania jest o kilkadziesiąt metrów dłuższa niż samochodu. Gdy pieszy wchodzi na tory, motorniczy nie ma nawet szans na reakcję

Więcej o:
Komentarze (158)
Wrocław. Nie żyje piesza, która weszła pod rozpędzony tramwaj. "Motorniczy nie zdążył wyhamować"
Zaloguj się
 • bezzebnykloszard

  Oceniono 48 razy 34

  To nie motorniczy nie zdążył wyhamować, to kretynka weszła na pasy na czerwonym świetle.

 • luketjorself

  Oceniono 32 razy 26

  A wystarczyłoby od czasu do czasu postawić policjanta i niech wlepia mandaty przechodzącym na czerwonym świetle. Jak ktoś nie dba o swoje życie to jego sprawa, ale dlaczego ma rujnować życie Bogu ducha winnego motorniczego.

 • krysiek7

  Oceniono 23 razy 19

  Mi ręce opadają, gdy widzę pieszych przechodzących przez torowisko, mimo czerwonego dla nich światła. A nie jest to rzadkie zjawisko. "Tyle razy się udało, to teraz też się uda". Współczuję motorniczemu. Traumatyczne przeżycie.

 • fafik.laciaty

  Oceniono 37 razy 19

  Tego dziada z laską to powinno się zaciągnąć na Rynek i na gołe dupsko publicznie wlepić 50 pasów. No jak można tak głupim być? Obok leży trup, jeszcze ciepły, a ten pakuje się na czerwonym, bo... Bo co? Śpieszy mu się do sklepu po bułki?

 • hilux_ie

  Oceniono 25 razy 17

  Nie po to Polacy wstawali z kolan, żeby się tramwajom kłaniać!

 • 2-sort

  Oceniono 20 razy 16

  dawno , dawno temu zwykły patrolujący ulice milicjant był wyposażony w gwizdek i bloczek mandatowy którymi to dyscyplinował pieszych piratów drogowych

 • druga_wieza

  Oceniono 44 razy 14

  No to szybko zmienić prawo! Żeby piesz miał pierwszeństwo na czerwonym świetle i przed wejściem na zebrę. W ogóle nawet przed wyjściem z domu.
  Dostosowania wymagają niektóre przepisy wykonawcze i prawa fizyki.

 • kresedebarg

  Oceniono 14 razy 12

  Właśnie boję się takich kierowców jak ten pan z laską, usta rozchylone , oczy nieobecne i jedzie na palę mimo ,że ja mam pierwszeństwo. Gdyby to był jeden przypadek , nie napisałbym o tym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX