Pogoda na Wigilię, Boże Narodzenie i Sylwestra. Synoptycy prognozują dodatnią temperaturę

Czy w Wigilię spadnie śnieg, a pogoda w Sylwestra pozwoli nam na zabawę w plenerze bez parasoli, czapek i rękawiczek? Synoptycy nie mają dla na najlepszych wiadomości.
Zobacz wideo

"Wszystko wskazuje na to, że podczas Świąt w większej części kraju temperatura będzie na plusie" - informuje na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przewidywania polskich synoptyków pokrywają się z prognozami meteorologów amerykańskich, pracujących dla portalu AccuWeather

Pogoda na święta. W Wigilię dużo deszczu, w Boże Narodzenie więcej przejaśnień

Długoterminowa prognoza pogody na Wigilię i święta Bożego Narodzenia pokazuje, że 24 grudnia będzie dniem deszczowym. Tego dnia będzie padać w całej Polsce, a temperatura będzie wahać się od 5 stopni w Suwałkach i Warszawie do 7 stopni we Wrocławiu. 25 grudnia możemy spodziewać się dużego zachmurzenia w całym kraju i marznących opadów na Podlasiu. W pierwszy dzień świąt termometry wskażą 2 stopnie w Suwałkach, 5 w Krakowie, 6 w Warszawie, a 7 we Wrocławiu. Drugi dzień Bożego Narodzenia, czyli 26 grudnia, będzie dniem obfitującym w przejaśnienia. Przelotne opady deszczu prognozuje się dla Dolnego Śląska oraz Podlasia. Temperatura będzie wahać się od 1 stopnia w Suwałkach do 8 stopni we Wrocławiu. 

Pogoda na Sylwestra. Na północy słonecznie, na południu deszczowo

Jak pożegnamy 2019 rok? Synoptycy z AccuWeather prognozują, że w Sylwestra Polska podzieli się na dwie strefy. W północnej części kraju będzie słonecznie i nie będzie padać, na południu z kolei możemy spodziewać się dużego zachmurzenia oraz lokalnych opadów deszczu i śniegu. Termometry wskażą 2 stopnie w Suwałkach i Krakowie, 3 stopnie w Warszawie i we Wrocławiu oraz 4 stopnie w Szczecinie. 

Przypominamy, że powyższe przewidywania meteorologów to długoterminowa prognoza pogody, która obarczona jest dużym błędem. Precyzyjne przewidywanie warunków atmosferycznych z tak dużym wyprzedzeniem nie jest możliwe. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na Wigilię, Boże Narodzenie i Sylwestra. Synoptycy prognozują temperaturę "na plusie"
Zaloguj się
 • t0maszek44

  Oceniono 3 razy 3

  My ze znajomymi urządzany zabawę sylwestrową tradycyjne-przy grilu na działce

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 9 razy -9

  "Przypominamy, że powyższe przewidywania meteorologów to długoterminowa prognoza pogody, która obarczona jest dużym błędem"
  Oj, uważaj UZ, bo narazisz się wyznawcom Kościoła Globalnego Ocipienia, którzy potrafią przewidywać temperaturę nie na tydzień naprzód ale nawet na 50 lat, i to z dokładnością do ułamka stopnia Celsjusza. Tak więc można dokładnie prognozować, trzeba wiedzieć tylko, którą wróżkę zapytać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX