Sędzia wydał decyzję nie po myśli prokuratury. Kilkadziesiąt minut później go odwołano

Sędzia Krzysztof Ptasiewicz został odwołany z delegacji do warszawskiego sądu okręgowego. Decyzja przyszła do sądu mniej niż godzinę po tym, jak odmówił prokuraturze zastosowania aresztu w sprawie karnej.
Zobacz wideo

W piątek sędzia Krzysztof Ptasiewicz rozpoznawał wniosek w sprawie w wydziale karnym Sądu Okręgowego w Warszawie. Był tam - jeszcze w piątek rano - na wieloletniej delegacji z sądu rejonowego. 

Ptasiewicz odrzucił wniosek prokuratury o areszt. Sędzia ocenił, że wniosek śledczych nie był dostatecznie uzasadniony. Jak opisuje "Rzeczpospolita", postanowienie wydał po godz. 11. 

Zaś już o 11:50 do prezesa sądu wpłynęło pismo z ministerstwa sprawiedliwości. Podpisana była w nim działająca z upoważnienia ministra Zbigniewa Ziobry podsekretarz stanu Anna Dalkowska. W piśmie stwierdzono, że z końcem dnia sędzia zostaje odwołany z delegacji i wróci do sądu rejonowego. 

Więcej o:
Komentarze (588)
Sędzia wydał decyzję nie po myśli prokuratury. Kilkadziesiąt minut później go odwołano
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 182 razy 170

  Represje. I teraz niech się zwykły suweren zastanowi jakie bęcki dostanie w sądzie gdy dojdzie do starcia z kolegą Ziobry. Będzie zmieniany skład sędziowski do skutku? Aż się trafi właściwy.

 • cezar85

  Oceniono 133 razy 127

  na uj marnujemy kasę na całą armię sędziów, skoro wyroki wydaje Zero?

 • hamsterx

  Oceniono 121 razy 117

  Prokurator Wyszyński byłby z Was dumny Towarzyszu

  młodsi niech sprawdzą kim był prokurator Wyszyński

 • bombadilwlocie

  Oceniono 92 razy 84

  Towarzyszka Dalkowska. Zapamiętamy,

 • krynolinka

  Oceniono 90 razy 82

  Pewnie nie umie kotletów smażyć takich jakie władzy się podobają. Proszę jak sobie pisiory ręcznie sterują wymiarem sprawiedliwości.

 • ffstv

  Oceniono 84 razy 78

  Witamy na Białorusi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX