Ksiądz spowodował wypadek, w którym zginął komendant policji. Jest akt oskarżenia

54-letni ksiądz z Bochni został oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginął komendant policji z jednostki w Mikołowie. Mężczyźnie grozi nawet osiem lat więzienia.
Zobacz wideo

Jak podaje portal euchodnia.eu do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla doszło 8 lipca tego roku na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Wełnin w województwie świętokrzyskim. Z ustaleń policji wynika, że 54-letni ksiądz kierujący osobówką chciał skręcić w lewo i prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka motocykliście.

Busko-Zdrój: Ksiądz oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginął komendant policji

Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że motocyklista wyleciał zza kierownicy i upadł na drogę. Mimo reanimacji nie udało się uratować 45-letniego mężczyzny. Później okazało się, że ofiarą jest komendant powiatowy policji w Mikołowie na Śląsku - Krzysztof Skowron.

Do sprawy powołani zostali biegli z zakresu badania wypadków komunikacyjnych. W trakcie postępowania ustalono prędkość z jaką poruszały się pojazdy. Na tej podstawie przygotowano akt oskarżenia. 

54-letni ksiądz, który spowodował wypadek, usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sprawa skierowana została do Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (116)
Ksiądz spowodował wypadek, w którym zginął komendant policji. Jest akt oskarżenia
Zaloguj się
 • topel

  Oceniono 44 razy 40

  "Ksiądz nie przyznał się do zarzucanego mu czynu" Pewnie okaże się, że w ogóle tam nie było jego i jego samochodu, a motocyklista zderzył się z ... przeznaczeniem.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 42 razy 38

  dostanie 2 lata w zawiasach i prawo mu zabiora na 10 lat. Będzie jeździł bez prawka, to jest norma. Pozostanie bezkarny.

 • niktwazny126

  Oceniono 35 razy 33

  No i dylemat- czy ważniejszy komendant (zapewne dobrozmianowy) czy ksiądz?

 • grubymisiek1

  Oceniono 27 razy 27

  Jak ksiundz to niewinny.

 • norman67

  Oceniono 25 razy 23

  Kolejny katabas, co będzie bezkarny. Gwałcą dzieci, kradną i oszukują, zabijają na drogach - robią co chcą. Watykańskie nasienie w Polsce.

 • ochujek

  Oceniono 21 razy 15

  Znowu atak na kościół, wiarę, chrześcijaństwo, Boga.

 • barbarella.net

  Oceniono 17 razy 15

  "Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności."

  Nie skręcał łamiąc przepisy? Nie było go w samochodzie za kierownicą? Nie było żadnego motocyklisty? Po co w ogóle ktoś go pyta o zdanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX