Ksiądz spowodował wypadek, w którym zginął komendant policji. Jest akt oskarżenia

54-letni ksiądz z Bochni został oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginął komendant policji z jednostki w Mikołowie. Mężczyźnie grozi nawet osiem lat więzienia.
Zobacz wideo

Jak podaje portal euchodnia.eu do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla doszło 8 lipca tego roku na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Wełnin w województwie świętokrzyskim. Z ustaleń policji wynika, że 54-letni ksiądz kierujący osobówką chciał skręcić w lewo i prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka motocykliście.

Busko-Zdrój: Ksiądz oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginął komendant policji

Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że motocyklista wyleciał zza kierownicy i upadł na drogę. Mimo reanimacji nie udało się uratować 45-letniego mężczyzny. Później okazało się, że ofiarą jest komendant powiatowy policji w Mikołowie na Śląsku - Krzysztof Skowron.

Do sprawy powołani zostali biegli z zakresu badania wypadków komunikacyjnych. W trakcie postępowania ustalono prędkość z jaką poruszały się pojazdy. Na tej podstawie przygotowano akt oskarżenia. 

54-letni ksiądz, który spowodował wypadek, usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sprawa skierowana została do Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: