Gdynia. Oblał byłą żonę kwasem i uderzył ją młotkiem. W samochodzie miał sznur i folię

Policja zatrzymała 39-letniego mężczyznę, który zaatakował swoją byłą żonę na parkingu na Witominie. Kobieta ledwo uszła z życiem. Sprawca ma we wtorek usłyszeć zarzuty.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 grudnia w godzinach wieczornych. Na jednym z parkingów na Witominie w Gdyni mężczyzna zaatakował swoją byłą żonę. Jak podaje Radio Gdańsk, napastnik oblał kobietę kwasem, a następnie wciągnął ją do samochodu i kilkukrotnie uderzył młotkiem w głowę. Sytuacji przyglądali się przypadkowi przechodnie, którzy wezwali na miejsce policję, ale bali się podjąć interwencję, bo mężczyzna był brutalny i groził swojej byłej żonie, że ją zabije.

>>> Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Zobacz wideo

Gdynia. Mężczyzna, który oblał żonę kwasem, stanie przed prokuraturą

Gdy na miejsce przyjechali policjanci, zatrzymali 39-latka. Okazało się, że był trzeźwy. W jego samochodzie znaleziono sznur oraz folię. Powodem ataku miała być zazdrość o byłą małżonkę. Sprawca ma zostać doprowadzony przed prokuraturę we wtorek 17 grudnia. Prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Za taki czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Więcej o: