Niedziele handlowe 2019. Czy 22 grudnia wypada niedziela handlowa?

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne. W związku z tym konieczne jest sprawdzanie, w które niedziele w danym miesiącu, otwarte będą wszystkie sklepy i centra handlowe.

W 2019 roku niedziele handlowe wypadały raz, pod koniec każdego miesiąca. Inaczej sytuacja wygląda w grudniu, kiedy wyznaczono trzy niedziele bez zakazu handlu.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 22 grudnia sklepy będą otwarte?

Zgodnie z kalendarzem ustawodawcy 22 grudnia duże sklepy i centra handlowe będą otwarte. Niedziela handlowa będzie wypadać też w następnym terminie, czyli 29 grudnia.

Od 2020 roku czeka nas kolejna zmiana w terminach niedziel handlowych. Od przyszłego roku będą mogły wypadać maksymalnie siedem razy w roku. Jeśli jednak święto ustawowo wolne od pracy, wypadnie w niedzielę, to nie zostanie wtedy wyznaczona niedziela handlowa. W rzeczywistości terminów może być mniej. Zgodnie z założeniami od przyszłego roku niedziela handlowa może wypaść w następujących terminach:

 • 26 stycznia 2020
 • 5 kwietnia 2020
 • 26 kwietnia 2020
 • 28 czerwca 2020
 • 30 sierpnia 2020
 • 13 grudnia 2020
 • 20 grudnia 2020
Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziele handlowe 2019. Czy 22 grudnia wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 3 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • hermann.kirsch

  0

  Npk nie zdechła ta menda.

 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 0

  O
  T
  U
  A

 • haha-to-ja

  Oceniono 2 razy 0

  Miej boziu w swojej opiece redakcję działu niedzielę handlowe w 2020 i jeden rok dłużej

 • gazeta-za-10

  Oceniono 2 razy 0

  W niedzielę handlową nawet sądy są wolne.

 • lech40

  Oceniono 2 razy 0

  NOWE ?
  A może PILNE ?

 • lech40

  Oceniono 2 razy 0

  NOWE ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX