Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 22 grudnia zrobimy zakupy?

Od 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne. Z tego powodu trzeba sprawdzać czy w danym terminie otwarte są duże sklepy i centra handlowe. Czy w najbliższym czasie wypada niedziela handlowa?

Od 2019 roku niedziele handlowe wypadają raz w miesiącu, jednak grudzień jest wyjątkiem od tej reguły. W najbliższym czasie będziemy mieli więcej okazji do niedzielnych zakupów.

Niedziele handlowe 2019. Czy 22 grudnia wypada niedziela handlowa?

Z powodu wypadających świąt grudzień jest miesiącem wyjątkowym także dla handlu. Z tego powodu ustawodawca wprowadził więcej niż jedną niedzielę handlową w miesiącu. 15 grudnia duże sklepy i centra handlowe będą więc otwarte. Kolejna niedziela handlowa wypada też 29 grudnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Następna zmiana terminów niedziel handlowych czeka nas już w styczniu 2020 roku. Od tego czasu centra handlowe i duże sklepy będą mogły być otwarte w niedzielę maksymalnie siedem razy w roku. Handlowa niedziela będzie wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz może być wyznaczona w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (47)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 22 grudnia zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • Oceniono 5 razy 5

  Niezaprzeczalnie trwa walka w Departamencie handlowa niehandlowa niedziela GW pomiędzy dyrektorami tzn UZ a NPK w kontekście przejrzystości informacji o powyższym.NPK spapugował pomysł UZ w kontekście tabelki i zastosował nowość filmik z kartkami kalendarza. Do niedzieli czyli publikacji artykułu przez UZ oczekuję z jego strony dziennikarskiej zemsty w postaci jakiegoś zaskakującego nas wszystkich pomysłu dot. Przejrzystości informacyjnej o handlowych niedzielach.

 • domowy daeodon

  Oceniono 4 razy 4

  Pytanie: Czy nasza Osiedlowa mini Żabka- przerobiona z kiosku z gazetami jest już po remoncie i w najbliższą niedzielę będzie czynna?!. Pytam ponieważ chcę być pierwszym klientem i otrzymać od sieci prezent- roczny karnet na zakup tego o smaku jabłkowym ze zniżką 15%. Chcę już być przedkładam 45 minut przed otwarciem i załapać się jako pierwszy.

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 4 razy 2

  Wow! Z jakim wyprzedzeniem! Szok! Proszę, napiszcie, czy 25.12 w tym roku sklepy są otwarte, bo nie wiem jak sobie poradzę...

 • losowynik

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie odpowiedz na pytanie postawione w nagłówku? Bo że 15.12 BYŁA niedziela handlowa to już wiemy!

 • hotin

  Oceniono 6 razy 2

  Redaktor NPK. A gdzie sie podział specjalista od niedziel red. UZ?

 • blahblah69

  Oceniono 6 razy 2

  Przeciez katolicy, ktorych jest w Polsce ponoc 93%, powinni w niedziele przed Bozym Narodzeniem pojsc do kosciola reszte adwentowej niedzieli spedzic z rodzina na rozmowach o nadejsciu malego Jezusa. Zarcie na skromny adwentowy posilek moga se kupic w sobote. I maja pamietac - nie bedziesz mial cudzego boga komercji i handlu przede mna

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  NPK, popraw swoje bzdury!!!!
  "15 grudnia duże sklepy i centra handlowe będą więc otwarte."

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  Wiedziałam, że b.aran, ale nie sądziłam, że aż taki!
  "15 grudnia duże sklepy i centra handlowe będą więc otwarte."

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  Ale co ze sklepami 22 grudnia!????
  "15 grudnia duże sklepy i centra handlowe będą więc otwarte."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX