Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 22 grudnia zrobimy zakupy?

Od 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne. Z tego powodu trzeba sprawdzać czy w danym terminie otwarte są duże sklepy i centra handlowe. Czy w najbliższym czasie wypada niedziela handlowa?
Zobacz wideo

Od 2019 roku niedziele handlowe wypadają raz w miesiącu, jednak grudzień jest wyjątkiem od tej reguły. W najbliższym czasie będziemy mieli więcej okazji do niedzielnych zakupów.

Niedziele handlowe 2019. Czy 22 grudnia wypada niedziela handlowa?

Z powodu wypadających świąt grudzień jest miesiącem wyjątkowym także dla handlu. Z tego powodu ustawodawca wprowadził więcej niż jedną niedzielę handlową w miesiącu. 15 grudnia duże sklepy i centra handlowe będą więc otwarte. Kolejna niedziela handlowa wypada też 29 grudnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Następna zmiana terminów niedziel handlowych czeka nas już w styczniu 2020 roku. Od tego czasu centra handlowe i duże sklepy będą mogły być otwarte w niedzielę maksymalnie siedem razy w roku. Handlowa niedziela będzie wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz może być wyznaczona w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o: