Kraków. Kuria wyjaśnia, dlaczego nie było księży na Wigilii dla Bezdomnych. "Nie dostaliśmy zaproszenia"

Na Wigilii dla Bezdomnych na Rynku Głównym w Krakowie po raz pierwszy nie było przedstawicieli kurii. Ta teraz tłumaczy, że po prostu nie otrzymała zaproszenia, a arcybiskup Marek Jędraszewski jak najbardziej wspiera takie inicjatywy.

W niedzielę 15 grudnia po raz 23. na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się Wigilia dla Bezdomnych i Potrzebujących. Jak co roku do wigilijnego stołu zapraszał Jan Kościuszko, restaurator.

Jak donosiły lokalne media, w tym krakowska "Wyborcza", tegoroczna edycja różniła się od poprzednich: zabrakło przedstawicieli z krakowskiej kurii, choć dwa lata temu pojawił się np. abp Marek Jędraszewski. "Po raz pierwszy w historii nie przyszedł na nią nikt z krakowskiej kurii" - wskazywano.

- Jak co roku zapraszaliśmy (przedstawicieli kurii - red.). Ja tego nie skomentuję - mówił "GW" Kościuszko.

>>> Czy w Wigilię post jest obowiązkowy? Odpowiadamy:

Zobacz wideo

Kuria odpowiada: Abp Jędraszewski nie dostał zaproszenia

Do sprawy odniósł się ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej. Jak wyjaśniał na Twitterze, zazwyczaj zaproszenia docierały do kurii "przez Arcybractwo Miłosierdzia", a w tym roku organizacja nie wzięła udziału w Wigilii dla Bezdomnych.

Ksiądz arcybiskup (Jędraszewski - red.) nie otrzymał zaproszenia na tę Wigilię, lecz wspiera tę inicjatywę! Jak co roku Arcybiskup weźmie udział w wigilii dla osób samotnych, ubogich i bezdomnych 24.12.2019 r. w Starej Zajezdni, na którą serdecznie zaprasza wraz z Caritas Archidiecezji Krakowskiej

- pisał ks. Michalczewski, przypominając, że metropolita krakowski brał udział w wigilii właśnie dwa lata temu.

Więcej o: