Afera SKOK Wo這min: znany adwokat Marcin D. i by造 wiceminister zatrzymani przez CBA

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby w zwi您ku ze 郵edztwem prowadzonym w sprawie SKOK Wo這min. W鈔鏚 nich jest znany adwokat Marcin D.
Zobacz wideo

Jak czytamy na stronie CBA, czynności związane z zatrzymaniami miały miejsce w Gdyni, Szczecinie oraz w podwarszawskiej miejscowości. Obecnie funkcjonariusze prowadzą przeszukania. Jeszcze dziś zatrzymani zostaną przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Marcin D. jednym z zatrzymanych przez CBA w sprawie SKOK-u Wołomin

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski poinformował portal tvp.info.pl, że zatrzymanymi są Krzysztof B., Przemysław M. oraz Marcin D. Mężczyźni zatrzymani są w sprawie prowadzonej wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie i dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r., w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej - powiedział Brodowski. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Jednym z zatrzymanych jest Marcin D. prywatnie były mąż Marty Kaczyńskiej. Mężczyzna pracował jako trójmiejski i warszawski adwokat.

CBA zatrzymało także byłego urzędnik państwowego wysokiego szczebla, który w latach 2004-2005 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Trzecim z zatrzymanych jest warszawski biznesmen. 

W listopadzie 2014 roku Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła dla SKOK-u Wołomin zarząd komisaryczny. W grudniu KNF zawiesiła jej działalność, a później wystąpiła z wnioskiem o ogłoszenie jej upadłości. W lutym 2015 roku sąd ogłosił upadłość SKOK Wołomin. Wtedy też zainwestowane pieniądze straciło nawet 250 tysięcy osób. Na wypłaty odszkodowań wobec nich przeznaczonych zostało 2,2 mld złotych, jednak spora część poszkodowanych wciąż nie odzyskała swoich pieniędzy. Jedną z przyczyn upadłości SKOK-u były niespłacane kredyty, które stanowiły niemal 80 procent wszystkich pożyczek udzielonych przez Kasę.

Wi璚ej o:
Komentarze (357)
Afera SKOK Wo這min: by造 minister i znany adwokat Marcin D. zatrzymany przez CBA
Zaloguj si
 • justas32

  Oceniono 174 razy 158

  Rodzin Kaczy雟kich nale篡 tu rozumie stricte w kategoriach mafijnych ...

 • maxym9

  Oceniono 95 razy 87

  字ednio wierz w te rewelacje dzisiejszej prokuratury. Co do Dubienieckiego pojawia si tam gdzie jest do wyj璚ia niez造 pieni康z w spos鏏 szemrany. Na razie mu si udaje, bo tu go zatrzymaj tam go wypuszcz za kaucj a ten dalej 篡je na poziomie, czyli ma z czego czerpa szemrane pieni康ze. A ten minister to pewnie z PO, bo w pisie wszyscy uczciwi

 • sztucznypolak

  Oceniono 90 razy 86

  Czy kiedys Marcin D. tez nie byl "krystalicznie" uczciwy?

 • justas32

  Oceniono 96 razy 86

  Jarek - przesta鎍ie ju kra嗆, bo was ludzie kiedy na latarniach powywieszaj ...

 • ps11111ps

  Oceniono 89 razy 79

  Marcinie D!
  B康 jak Bana!
  Bro si!
  Wyci庵aj haki!
  Zaatakuj wuja!
  Ca豉 Polska Ci dopinguje!

 • agenciputinawon

  Oceniono 74 razy 72

  A z czego on jest znany? Ze z這dziejstwa w PFRON, gdzie okrada niepe軟osprawnych, z tego 瞠 puka Mart zawsze dziewic i zrobi jej dziecko podczas jej ma鹵e雟twa z innym? 安ietlana posta....

 • justas32

  Oceniono 81 razy 71

  Jaka nie kradzie czy afera - tam kto zwi您any z PiS. Tym razem zi耩 Kaczy雟kiego ...

 • mikroolbrzym

  Oceniono 70 razy 66

  Ciekawe kiedy proces w sprawie okradania niewidomych. Ile to ju lat min窸o? Niestety chyba nigdy - bo wtedy "wsp馧pracowa" z Mart Kaczy雟k, 闚czesn 穎n. Co by to by這 gdyby teraz zacz掖 m闚i jak to z Pierwsz C鏎k dokonywali niezbyt chwalebnych czyn闚... A suweren przymyka oczy, bo do kieszeni co miesi帷 dostaje 豉p...

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX