Abp. Marek Jędraszewski broni wypowiedzi o "tęczowej zarazie". "Nie spodziewałem się aż takiej nagonki"

"W chwili, kiedy stwierdziłem, że ideologia LGBT jest zarazą, tym samym powiedziałem: to jest pewna choroba, którą trzeba właściwie zdiagnozować, a następnie leczyć - tak jak każdą zarazę" - wyjaśnia abp. Marek Jędraszewski w przedświątecznym wywiadzie w "Do Rzeczy". Krakowski metropolita w rozmowie z dziennikarzami tygodnika diagnozuje duchową kondycję Polski i przekonuje, że ocali ją jedynie "trwanie przy autentycznych chrześcijańskich wartościach".

Wywiad "Do Rzeczy" z abp. Jędraszewskim to prawdziwa gratka dla wszystkich tych, którzy w przerwie od przedświątecznych obowiązków chcieliby zapoznać się z rozważaniami słynnego polskiego duchownego.

Jędraszewski broni słów o "tęczowej zarazie"

"Nie spodziewałem się aż takiej nagonki" - stwierdza abp. Jędraszewski w odpowiedzi na pytanie o reakcje wobec jego wypowiedzi o tym, że "tęczowa zaraza" zastąpiła "czerwoną zarazę". Duchowny dodaje, że wydarzenie w Poznaniu, podczas którego "lalce mającej go symbolizować poderżnięto gardło" było "czymś w rodzaju rytualnego mordu".

>>> Zobacz wypowiedź Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie":

Zobacz wideo

Abp. Jędraszewski przekonuje, że siła reakcji na jego słowa wynika z tego, że "ideologia LGBT jest w Polsce coraz silniejsza". Ma się to przejawiać w tym, że jej przedstawiciele są w stanie "bezkarnie atakować najważniejsze dla katolików świętości" podczas marszów równości i jednocześnie "cynicznie domagać się tolerancji". "Chodzi im zatem o zaistnienie w Polsce owe duchowej uległości, o której w innym kontekście kilka lat temu pisał Michel Houellebecq" - wyjaśnia metropolita.

Neomarksistowski walec jedzie przez Polskę

W dalszej części wywiadu abp. Jędraszewski porównuje "tęczową zarazę"  do epidemii cholery i przekonuje, że jak każdą chorobę, można wskazać jej źródła i ją leczyć. Skąd zatem pojawiła się w Polsce "tęczowa zaraza"?

"Okazuje się, że komunizm - oczywiście nie w czystej formie, ale w mutacjach - jest [w Polsce] ciągle mocno zakorzeniony, na co wskazują ostatnie wybory do naszego parlamentu"

- wyjaśnia duchowny.

Abp. Jędraszewski przekonuje, że "neomarksistowski walec", który niszczy życie duchowe Polaków zastępując tradycyjne wartości i wiarę materialistycznym hedonizmem w duchu rewolucji 1968 r. może zostać zatrzymany. "Nie zgadzam się na żaden determinizm dziejowy" - rzuca duchowny i dodaje, że "wierzy w Bożą Opatrzność".

"Trwanie przy autentycznych chrześcijańskich wartościach jest dla nas czymś koniecznym i niezbędnym" - mówi abp. Jędraszewski i zapewnia. że "św. Jan Paweł II Wielki" oraz "nasza Królowa, Najświętsza Maryja Panna" czuwają nad nami.

Więcej o:
Komentarze (338)
Abp. Marek Jędraszewski broni wypowiedzi o "tęczowej zarazie". "Nie spodziewałem się aż takiej nagonki"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 90 razy 78

  Sądzę, że przedstawiciele LGBT też się takiej nagonki nie spodziewali, zwłaszcza ze strony, która w założeniu powinna przygarniać wszystkich zbłąkanych, bezradnych, krzywdzonych, separowanych.... I zwłaszcza ze strony ludzi, którzy w swojej grupie zawodowej mają wielu pedofilów.

 • jael53

  Oceniono 72 razy 66

  Gdyby w Polsce było choć trochę chrześcijaństwa, to nie byłoby Jędraszewskiego. Ani żadnego kościelnego dygnitarza, przekonanego, ze ma prawo obrażać ludzi. Poza tym filozof z wykształcenia nie powinien kompromitować się wmawianiem ludziom nieistniejących ideologii ani innych Kpinomirów.

 • jahodovy

  Oceniono 62 razy 60

  Nie odbierajcie mu mikrofonu. Niech mówi dalej i obnaża prawdziwe oblicze KK.

 • fakiba

  Oceniono 58 razy 54

  Najpierw trzeba było myśleć a potem gadać bzdury i żadnej nagoni nie ma są tylko oburzone głosy

 • jezierskiadam

  Oceniono 57 razy 45

  Nic nie może wiecznie trwać.
  KK kończy się.

 • polakadam

  Oceniono 47 razy 41

  Panie jędraszewski najwięcej lgbt to jest u was na plebaniach. I pan o tym dobrze wiesz. Sam broniłes zboczonego Paetza który gwałcił kleryków. Tak się składa że najbardziej lgbt jest atakowane przez tych którzy sami są gejami w czarnych sukienkach.
  Ale kościół zawsze stał na kłamstwie i tak jest do dzisiaj. Dla tego coraz więcej ludzi odchodzi od was hipokrytow.

 • van_klomp

  Oceniono 40 razy 38

  Skąd w tym człowieku tyle nienawiści? Tak wygląda produkt polskich seminariów duchownych?

 • emigrant_1984

  Oceniono 38 razy 36

  Koniec KK jakiego znamy. Jak w innych krajach. Jak w Hiszpanii. Jak w Irlandii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX