Pogoda na dziś - wtorek 17 grudnia. Dużo rozpogodzeń w całej Polsce

Pogoda na dziś - wtorek 17 grudnia. Na południu będzie dziś wyjątkowo ciepło. W tych regionach temperatura w ciągu dnia wyniesie 12-13 stopni.
Zobacz wideo

Synoptycy prognozują na dziś duże rozpogodzenia zwłaszcza na południu kraju. W żadnym województwie nie będzie dziś padać.

Temperatura. Na Podlasiu maksymalnie 6 stopni

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest w województwie podlaskim, gdzie będzie maksymalnie 6 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie i Gdańsku. Na Pomorzu Zachodnim i Kujawach 8 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa opolskiego i śląskiego, gdzie ma być maksymalnie 13 stopni. Równie ciepło, 12 stopni, będzie w Rzeszowie, Krakowie i Wrocławiu. W pozostałych regionach 9-10 stopni. W nocy temperatura spadnie do 1 stopnia na Podlasiu i 8 stopni na południu.

Pogoda na dziś - wtorek 17 grudnia.Pogoda na dziś - wtorek 17 grudnia. gazeta.pl

Opady. Duże rozpogodzenia w całej Polsce

Meteorolodzy przewidują na dziś zachmurzenie słabe i umiarkowane. Największe rozpogodzenia zapowiadane są w województwach świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. W żadnym regionie nie będzie dziś padać. Wiatr będzie umiarkowany oraz silny zwłaszcza na południu Polski.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Silny wiatr w górach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla rejonów podgórskich zwłaszcza w województwach podkarpackim, małopolskim i śląskim. W porywach może wiać tu do 85, a nawet 120 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: