Teledysk "Patointeligencja" w "Wiadomościach" TVP. Reporter: Patologia elit prawniczych

Klip "Patointeligencja" młodego rapera o pseudonimie Mata bije rekordy popularności na YouTube. W niedzielę pojawił się nawet w "Wiadomościach" TVP, w materiale o "sędziowskiej kaście".
Zobacz wideo
My to patointeligencja, katolickie przedszkola, strzeżone osiedla (...) Dobrze wychowani, wciągana jest kreska w bawełnianych sweterkach.

To słowa popularnego w ostatnich dniach klipu "Patointeligencja". Jego autor o pseudonimie Mata to syn znanego prawnika, wykładowcy UW, prof. Marcina Matczaka. Teraz po utwór, traktujący o pełnym używek życiu młodzieży z tzw. dobrych domów, sięgnęły "Wiadomości" TVP.

 

TVP: "Patointeligencja" dowodem na patologie prawników

Fragment klipu pokazano w materiale "Bunt 'sędziowskiej kasty", którego autorem jest Konrad Wąż. Dotyczył planowanej przez PiS nowelizacji, zgodnie z którą sędziowie, podważający np. działania nowej KRS, będą mogli być nawet odwołani. Wąż przytoczył głosy protestu, jakie podniosły się po ujawnieniu zakresu nowelizacji, a także argumenty broniących zmian (m.in. Jarosława Kaczyńskiego).

- Władza bez odpowiedzialności to prosta droga do patologii - dowodził Wąż. Jako przykładu mówienia o patologiach użył właśnie utworu Maty.

O patologii świata elit, również tych prawniczych, opowiedział w swojej piosence "Patointeligencja" raper Mata, prywatnie syn prawnika, prof. Marcina Matczaka, częstego gościa liberalnych mediów, zagorzałego przeciwnika zmian w wymiarze sprawiedliwości

- mówił reporter "Wiadomości" TVP. Na koniec widzowie mogli usłyszeć słowa piosenki Maty:

Mój ziomo walił herę, słuchając Kazika. Centralny, menele, rodzice i szpital.
Ojciec był maklerem, a mama lawyerem. I grube portfele, co chudły wraz z nim na odwykach.

Teledysk "Patointeligencja" w niedzielę wieczorem miał już blisko 3,5 mln wyświetleń na YouTube.

Więcej o: