Teledysk "Patointeligencja" w "Wiadomościach" TVP. Reporter: Patologia elit prawniczych

Klip "Patointeligencja" młodego rapera o pseudonimie Mata bije rekordy popularności na YouTube. W niedzielę pojawił się nawet w "Wiadomościach" TVP, w materiale o "sędziowskiej kaście".
Zobacz wideo
My to patointeligencja, katolickie przedszkola, strzeżone osiedla (...) Dobrze wychowani, wciągana jest kreska w bawełnianych sweterkach.

To słowa popularnego w ostatnich dniach klipu "Patointeligencja". Jego autor o pseudonimie Mata to syn znanego prawnika, wykładowcy UW, prof. Marcina Matczaka. Teraz po utwór, traktujący o pełnym używek życiu młodzieży z tzw. dobrych domów, sięgnęły "Wiadomości" TVP.

 

TVP: "Patointeligencja" dowodem na patologie prawników

Fragment klipu pokazano w materiale "Bunt 'sędziowskiej kasty", którego autorem jest Konrad Wąż. Dotyczył planowanej przez PiS nowelizacji, zgodnie z którą sędziowie, podważający np. działania nowej KRS, będą mogli być nawet odwołani. Wąż przytoczył głosy protestu, jakie podniosły się po ujawnieniu zakresu nowelizacji, a także argumenty broniących zmian (m.in. Jarosława Kaczyńskiego).

- Władza bez odpowiedzialności to prosta droga do patologii - dowodził Wąż. Jako przykładu mówienia o patologiach użył właśnie utworu Maty.

O patologii świata elit, również tych prawniczych, opowiedział w swojej piosence "Patointeligencja" raper Mata, prywatnie syn prawnika, prof. Marcina Matczaka, częstego gościa liberalnych mediów, zagorzałego przeciwnika zmian w wymiarze sprawiedliwości

- mówił reporter "Wiadomości" TVP. Na koniec widzowie mogli usłyszeć słowa piosenki Maty:

Mój ziomo walił herę, słuchając Kazika. Centralny, menele, rodzice i szpital.
Ojciec był maklerem, a mama lawyerem. I grube portfele, co chudły wraz z nim na odwykach.

Teledysk "Patointeligencja" w niedzielę wieczorem miał już blisko 3,5 mln wyświetleń na YouTube.

Więcej o:
Komentarze (274)
Teledysk "Patointeligencja" w "Wiadomościach" TVP. Reporter: Patologia elit prawniczych
Zaloguj się
 • zetoxa

  Oceniono 140 razy 128

  Patointeligencja obsiadła TVP kilka lat temu,
  efekty widać gołym okiem.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 103 razy 89

  Przecież to o Jakim i Pereirze jest piosenka :-)
  Resortowych dzieciach bolszewików z PiS :-)

 • kotmiki

  Oceniono 106 razy 88

  Widzę paniczny starch pislamu ;oni już wiedza, że przegrali a może wariant rumuński ?? Kto to wie !! Polscy zołnierze zawsze byli wierni ojczyznie !

 • gebe14

  Oceniono 65 razy 55

  i tak ich wole niż ksiezy pedofili i ten prawicowy faszyzyzm i rasizm

 • precz_z_komunia

  Oceniono 47 razy 43

  Zbyszek Ziobro tak szalał za czerwone dewizy tatusia z PZPR :-)
  A Martusia Kaczyńska za pieniądze kasty Kaczyńskich :-)
  Również z PZPR :-)

 • staszek_ptaszek

  Oceniono 55 razy 41

  Od kiedy 'ściana wschodnia' została użyta przez kościół do przejęcia władzy, i uwieżyła że im się to należy, w prasie i TV (zwłaszcza'P') wylazł bolszewizm. A ja naiwny myślałem że bolszewizm jest jednoznaczny z Rosją. Okazuje się że durny, mściwy i leniwy ludek jest taki sam na całym świecie!!! Pazerny i bez skrupółow potrafi zniszczyć wszystko na swoje drodze a na końcu samego siebie.

 • staszek_ptaszek

  Oceniono 48 razy 38

  Naród miłujący kościół pedofilski, podziwiający prezydenta klauna, wierzący w potęgę polskiego węgla, lepsze życie w RAJU, rasizm i podległość kobiet - 'rycerze na białym ośle'

 • w-zadnym-trybie

  Oceniono 40 razy 36

  Konrad Wąż - specjalista od mokrej roboty. Przypominają mi się czasy propagandy marcowej, kiedy "Prawo i życie" czy "Żołnierz wolności" piętnowały ekscesy bananowej młodzieży, dzieci elity partyjnej. "Redaktor" Wąż naśladuje najświatlejsze postacie marcowego dziennikarstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX