Pogoda. Uderzenie ciepła przed świętami. Temperatury mocno wiosenne. "Nawet 18 st.C!"

Do Polski nadchodzi fala ciepła, a w święta Bożego Narodzenia pogoda zaskoczy nas wręcz wiosennymi temperaturami - informują synoptycy. W najbliższych dniach w całym kraju termometry mogą pokazać od kilku do 14, czy - według niektórych prognoz - nawet 18 stopni na plusie! Przymrozków nie przyniosą nawet noce.

Choć w połowie grudnia spodziewamy się zwykle mrozu, najbliższe dni przyniosą gwałtowne ocieplenie w całym kraju. Wszystko to za sprawą mas ciepłego powietrza, które płyną do Polski znad Atlantyku i południa Europy - podaje TVN Meteo. Zdaniem synoptyków ciepła pogoda będzie nam towarzyszyć przez najbliższe dwa tygodnie - odrobinę chłodniej zrobi się  dopiero przed Sylwestrem.

Pogoda na najbliższe dni. Nawet w nocy temperatury na plusie

Jakich temperatur możemy spodziewać się w najbliższych dniach? W nadchodzącym tygodniu termometry pokażą od 7 stopni Celsjusza na północy kraju do aż 13-14 stopni na południu. Najcieplej ma być w środę. Termometry mogą wówczas lokalnie pokazać nawet 18 stopni - podają synoptycy z Meteomodel.pl. "Zjawiska fenowe są bardzo wyraźne i podbijają temperaturę ponad 16, a nawet do 18 stopni Celsjusza. Najwyraźniej zima 30-lecia nam się rozkręca" - czytamy na stronie.

W Tatrach ociepleniu będzie prawdopodobnie towarzyszył halny, może też spaść deszcz. Przymrozków nie przyniosą nawet noce - również wtedy termometry w całym kraju będą pokazywały temperatury powyżej zera. Nawet w górach raczej nie ma szans na białe święta - ma padać głównie deszcz.

Fala ciepła utrzyma się w poprzedzający święta weekend. Jak podaje TVN Metro, nieco chłodniej, choć wciąż dość ciepło, zapowiadają się Wigilia i Boże Narodzenie. 24 i 25 grudnia termometry na wschodzie Polski pokażą od 3 do 4 stopni, a na zachodzie - do 9 stopni. Z ustaleń synoptyków wynika, że im bliżej do Sylwestra, tym stopniowo będzie się robiło chłodniej. Pod koniec roku możemy się spodziewać temperatur w okolicy 0 stopni - na duże mrozy się jednak nie zanosi.

Meteomodel.pl przypomina, że brak śniegu w Wigilię to nic nowego. W stolicy w latach 1951-2018 tylko w 12 Wigilii pokrywa śnieżna miała więcej niż 5 centymetrów. "Nawet statystyka nie przemawia za białymi świętami" - piszą synoptycy. 

Bieżącą sytuację pogodową można sprawdzać na poniższej mapie:

Więcej o:
Komentarze (116)
Pogoda. Uderzenie ciepła przed świętami. Temperatury mocno wiosenne. "Nawet 18 st.C!"
Zaloguj się
 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 19 razy 15

  W połowie listopada nagłówki grzmiały:
  "Zima stulecia zbliża się do Polski. "Bestia ze Wschodu" nadchodzi! Temperatury nawet do -20"

  Chyba tylko po to, aby napędzić ruch w składach z węglem.

 • 1627cd1410

  Oceniono 18 razy 14

  suski z sasinem już inwestują w palmy ananasowe.. oczywiście na południe od Warszawy... :O/

 • fctheduck

  Oceniono 15 razy 13

  A tak z innej bajki to mam nadzieję, że w górach nie będzie śniegu, nich durne pastuchy szukają innych sposobów na oskubanie frajerów z miast i dalej głosują na pis.

 • antropoid

  Oceniono 15 razy 11

  Ale jak to?... Przecież władza twierdzi, że żadnego ocieplenia klimatu i zagrożeń nie ma...

  A władza - ta władza! - wie wszystko.

 • 600ps

  Oceniono 22 razy 10

  Politycy pisu to naprawde orly którzy uwazaja ze taka pododa jest w grudniu normalna i nie ma na swiecie zmiany klimatu. Brawo znawcy !!!!!.

 • aron2004

  Oceniono 21 razy 9

  Globalne ocieplenie to lewacki mit. 18 stopni to przecież normalka w połowie lipca.

 • shtalman

  Oceniono 16 razy 8

  Jedyne uderzenia ciepła to będzie miała Krycha Pawłowicz na swojej menopauzie

 • smurfmadrala

  Oceniono 16 razy 8

  Wielu biedaków zaoszczędzi na kosztach ogrzewania, ciepło ocali niejedno życie bezdomnym, bezpieczniej na drogach, stracą tylko imperatorzy nafty i gazu,
  a mróz wróci, styczeń i luty ZAWSZE były najzimniejsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX