Pogoda. IMGW ostrzega: w części Polski silny wiatr i marznące opady

IMGW wydała ostrzeżnia o silnym wietrze i potencjalnie zagrażających opadach. Zjawiska te mają wystąpić na południu i południowym zachodzie Polski.
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w południowych powiatach województwa opolskiego (nyskim, prudnickim i krapkowickim), a także w niemal całym województwie dolnośląskim.

IMGW: ostrzeżenia przed silnym wiatrem

Wiatr może w porywach osiągać do 80 km/h. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia (w trójstopniowej skali). Ten poziom oznacza, że przewidywane są warunki, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji.

Pogoda. W Małopolsce marznący deszcz

Pogoda nie będzie sprzyjać kierowcom na południu Polski. IMGW wydał też ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi, które mogą powodować gołoledź, kierowcy powinni więc uważać na drogach. Ostrzeżenia te dotyczą południowej części województwa małopolskiego (powiaty nowosądecki, nowotarski, tatrzański i suski).

Więcej o: