Pogoda długoterminowa - Wigilia i Sylwester 2019/2020. Czy pod koniec roku spadnie śnieg?

Pogoda. Czy tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą białe? Jaką pogodę prognozuje się na dni 24-26 grudnia? Meteorolodzy nie maja złudzeń - w Wigilię i dwa dni Bożego Narodzenia nie zobaczymy na termometrach ujemnych wartości. Trochę chłodniej będzie w Sylwestra.

Wszystko wskazuje na to, że świąteczne dni będą raczej słoneczne, a wszelkiego rodzaju opady będą należeć do rzadkości i wystąpią tylko lokalnie. Ostatni dzień roku może z kolei obfitować w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognoza pogody na Wigilię. W przeważającej części kraju będzie słonecznie

Synoptycy prognozują, że 24 grudnia będzie dniem stosunkowo ciepłym. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 4 stopni na Warmii i Mazurach do 8 stopni na Dolnym Śląsku. W przeważającej części kraju zachmurzenie będzie niewielkie, wystąpią także liczne przejaśnienia. Wyjątkiem będą województwa na wschodzie kraju - na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu i w Świętokrzyskiem mogą wystąpić opady deszczu.

>>> Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Zobacz wideo

Prognoza pogody na Boże Narodzenie. W drugi dzień świąt może spaść deszcz ze śniegiem

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia pogoda będzie podobna do tej, którą będziemy obserwować w Wigilię. Termometry wskażą od 4 stopni w okolicach Olsztyna do 7 stopni w Katowicach. Prognozuje się duże zachmurzenie w województwach podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. W pozostałych regionach będzie słonecznie.

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia również będzie dość ciepły. Najniższą wartość wskażą termometry w Białymstoku - tam odnotujemy 3 stopnie Celsjusza. Najcieplej będzie we Wrocławiu - temperatura maksymalna w ciągu dnia może wzrosnąć tam do 7 stopni Celsjusza. 26 grudnia będzie dniem pochmurnym, a miejscami deszczowym. Opady deszczu prognozuje się dla okolic Łodzi, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy i Gdańska. W Warszawie, Olsztynie i Białymstoku może spaść deszcz ze śniegiem.

Prognoza pogody na Sylwestra. 2019 rok pożegna się z nami licznymi opadami

Synoptycy prognozują, że 31 grudnia będzie trochę zimniej niż w święta, ale termometry będą wskazywać dodatnie wartości. Temperatura będzie wahać się od 2 stopni w Białymstoku do 6 stopni we Wrocławiu i Szczecinie. Tego dnia w większości regionów spadnie deszcz ze śniegiem. Wyjątkiem będzie Dolny Śląsk i Podlasie, gdzie w Sylwestra może spaść śnieg. 

Przypomnijmy, że powyższe przewidywania to prognoza długoterminowa, która charakteryzuje się dużym marginesem błędu. Nie jest możliwe stworzenie precyzyjnej prognozy pogody z tak dużym wyprzedzeniem.

Więcej o:
Komentarze (12)
Pogoda długoterminowa - Wigilia i Sylwester 2019/2020. Czy pod koniec roku spadnie śnieg?
Zaloguj się
 • anonimowy83

  Oceniono 6 razy 4

  Za sprawą dobrej zmiany pogoda będzie słoneczna i piękna.

  #dobryczasdlapolski

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 3 razy 3

  UZ a gdzie tabelka z pogodą??. Przy artykułach dot handlowa niedziela takową dajesz- Henio sąsiad( ten spod piątki) nie umie czytać i przyleciał do mnie aby mu tłumaczyć gdyby była tabelka miałbym spokój.

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy 3

  spadnie ---na syberii.

 • dawidb

  Oceniono 1 raz 1

  Mróz i śnieg będzie, ale na Wielkanoc, jak w ostatnich paru latach ;-)

 • rudi46

  Oceniono 3 razy 1

  Ciemnota bedzie miala deszcz i snieg na swieta w reszcie kraju slonecznie

 • kochanowski1530

  0

  Rodacy i Rodaczki ! Nie martwcie się ! Nie upadajcie na duchu ! Na Wielkanoc śnieg będzie na pewno. :):)

 • mamlas_s

  Oceniono 17 razy -7

  Taka pogoda to czas w sam raz dla łasuchów. Dlatego polecam wyrafinowane potrawy agorowych miszczuff piórka w zadzie! VOILA!

  A to mój wkład w rozwój Agory i przyjaźń polsko-jankesko-izraelską i stałe pogłębiarko-wglebogryzarstwo praw człowieka... 😁:
  💩 💩 💩 💩 💩 💩 💩 💩 💩 💩 💩.

  A wszystko świeżutkie, pachnące, prosto spod zada, mlam, mlam, że fiuty lizać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX