Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy są dziś czynne? [15 grudnia]

Czy supermarkety, galerie handlowe i inne placówki, w których można zrobić zakupy, będą dziś otwarte? Czy 15 grudnia to niedziela handlowa? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

To, która niedziela jest niedzielą handlową, a która nie, możemy sprawdzić w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Mówi ona, że 15 grudnia 2019 roku jest niedzielą handlową. Co więcej, do końca tego roku wszystkie niedziele będą niedzielami handlowymi. Grudzień jest pod tym względem wyjątkowy z uwagi na obchodzone pod koniec miesiąca święta Bożego Narodzenia i Sylwestra. 

Niedziele handlowe 2019 i 2020. Jakie zmiany od początku przyszłego roku?

15, 22 i 29 grudnia to niedziele handlowe. A co będzie dalej? Od stycznia 2020 roku kalendarz niedziel handlowych wyraźnie opustoszeje. W kolejnym roku będzie tylko siedem niedziel handlowych. Wypadną one w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, w niedzielę przed Wielkanocą oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem. 

Niedziele handlowe 2019. Kalendarz niedziel handlowychNiedziele handlowe 2019. Kalendarz niedziel handlowych Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (24)
Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy są dziś czynne? [15 grudnia]
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 5

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • Gambit szachowy

  Oceniono 7 razy 3

  Wiedziałem, że niedzielne info dot handlowa niehandlowa niedziela jako pierwsze w dniu dzisiejszym będzie zredagowane przez UZ dlatego też budzik naprawiłem nie na 5:00 lecz troszkę później. Za chwilę rzucanie monetą gdzie dzisiaj z rodziną najbliższą jaki tą którą żeśmy zaprosili z prowincji na świąteczne zakupy dokonany takowych. Zdania są różne ale moneta zadecyduje!!.

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Już wczoraj zapanował w marketach obłęd jakby lada chwila miał nastąpić koniec świata katolickiego. Do koszyków wkładano byle g... zalegające regały aby było go dużo.
  80% wyląduję po tzw świętach w śmietnikach . W święta polski naród chla wódę a nie napycha się byle jakim chemicznym g....m.

 • lech40

  Oceniono 4 razy 2

  "NOWE"
  Brawo ty!

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 1

  Takie coś na stronie głównej!???
  Z tabliczką "NOWE"!
  No to jest dopiero k**wa nowość!!!

 • c.t.k

  Oceniono 5 razy 1

  Już nie mogę doczekać się przyszłego roku, ciekawość mnie zżera, ile razy będziecie 3.14erdolić o handlowych niedzielach?.

 • zawszedak111

  Oceniono 4 razy 0

  UZ, przestań "przypominać"!!!
  Ku**a. przestań wreszcie!!!
  Wstyd!!!

 • beton44

  Oceniono 10 razy 0

  Brawo UZ - 5:30 i wy na posterunku !!!

  Co będziesz bidoku/bidaczko robić w przyszłym roku ???

 • robta_se_tak_dali

  Oceniono 4 razy 0

  Politycy to pijane dzieci we mgle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX