Szczytno: Komendant Szkoły Policji zwolnił ze służby wykładowcę, który doniósł na niego do prokuratury

Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w Warmińsko-Mazurskiem zwolnił jednego z wykładowców, który wcześniej doniósł na niego do prokuratury. Sprawa dotyczy habilitacji komendanta, w której mężczyzna miał wykorzystać wyniki prac swoich podwładnych.
Zobacz wideo

Jak dowiedział się reporter RMF FM zwolnienie ze służby ma skutek natychmiastowy. Komendant tłumaczył w rozmowie z mediami, że zwolnił wykładowcę, ponieważ ma do tego prawo jako Rektor Wyższej Szkoły Policji.

Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zwolnił wykładowcę. Wcześniej oskarżono go o plagiat i mobbing

W odpowiedzi przesłanej przez rzecznika WSP w Szczytnie wynika, że wykładowca został zwolniony ze służby w Policji na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 2, zgodnie z którym: "policjanta można zwolnić ze służby w przypadku nabycia prawa do emerytury z tytułu osiągnięcia 30 lat wysługi emerytalnej". Dalej w komunikacie napisano, że decyzja o zwolnieniu ma również być związana z "zapewnieniem prawidłowej realizacji zadań nałożonych przepisami prawa na Policję, m.in. taki dobór kadry, aby mogła ona efektywnie realizować te zadania".

Z taką argumentacją nie zgadza się sam zwolniony, który twierdzi, że jest to działanie represyjne polegające na pozbyciu się "niewygodnego współpracownika". Mężczyzna miał otrzymać decyzję dotycząca jego odwołania podczas prowadzenia zajęć ze studentami, których musiał wyprosić z sali. Wykładowca miał wcześniej zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu nieprawidłowości w sprawie habilitacji komendanta-rektora.

W październiku tego roku dziennikarze "Superwizjera" TVN ustalili, że byli i obecni wykładowcy WSP w Szczytnie zarzucają Markowi Fałdowskiemu plagiat pracy habilitacyjnej, przekroczenie uprawnień i mobbing. Komendant miał zaproponować części z wykładowców, by uczeni wpisywali go do swoich publikacji, co miało przyspieszyć jego habilitacje. W zamian mieli otrzymywać wyższe premie, nagrody lub awanse. W tej sprawie kontrolę przeprowadziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - na razie nie wiadomo jakie są jej wyniki.

Więcej o:
Komentarze (78)
Szczytno: Komendant Szkoły Policji zwolnił ze służby wykładowcę, który doniósł na niego do prokuratury
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 38 razy 38

  "... zwolnił wykładowcę, ponieważ ma do tego prawo ..."
  Wyrażam głęboką nadzieję, że sąd nie podzieli takiej argumentacji.

 • barakuda62

  Oceniono 38 razy 36

  No to ino patrzeć jak oszust awansuje na KG- wszak haki są już na niego więc się nadaje.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 35 razy 31

  Mianowany podczas rządów pisbolszewii, a jakże by inaczej. Nie ma się co dziwić.

 • faustxyz

  Oceniono 30 razy 24

  Kaczy smród wali w całej Wolsce, pomyśleć iż Kaczalnik zabrał emerytury tym co onegdaj otarli się o Szczytno choćby 1 dzień. No to teraz tam same anioły o najwyższej w kosmosie etyce, heheh. To tylko spektakl kostiumowy, pisobolszewicy mogliby doskonale zaistnieć, odnaleźć się w UB, ZOMO, KC - z jedną różnicą - wtedy tyle nie kradli.

 • czarnyminio

  Oceniono 27 razy 23

  Pan Fałdowski, zawód komendant. Chłopak z Podlasia.

 • sector23

  Oceniono 25 razy 23

  Szczyt kulsoństwa w Szczytnie

 • hefajstos1

  Oceniono 20 razy 20

  Bardzo sprytny ten Fałdowski Szkoda, że tacy nieuczciwi ludzie są twarzą policji pod rządami PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX