Dolnośląskie: wybuch pieca w budynku - nie żyje matka, córka jest ciężko ranna

W jednym z mieszkań w Dziadowej Kłodzie doszło do tragicznego w skutkach wybuchu pieca. W wyniku wypadku nie żyje 45-letnia kobieta. Jej 14-letnia córka jest w ciężkim stanie.
Zobacz wideo

Jak informuje "Gazeta Wrocławska" do zdarzenia doszło w czwartek 12 grudnia około godziny 19 w budynku znajdującym się przy ulicy Sycowskiej w Dziadowej Kłodzie w województwie dolnośląskim. Wybuch nastąpił w jednym z mieszkań w budynku zajmowanym przez osiem rodzin.

Wybuch pieca na Dolnym Śląsku. Nie żyje 45-letnia kobieta

Zgodnie z ustaleniami śledczych wybuchł piec centralnego ogrzewania. Na miejsce wysłano dwa zastępy JRG Syców, trzy jednostki OSP Dziadowa Kłoda, jeden zastęp OSP z Gołębic, karetki pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety mimo reanimacji nie udało się uratować 45-letniej kobiety. Jej 14-letnia córka Natalia została ciężko ranna i obecnie przebywa w szpitalu.

Na miejscu pracowały służby, wezwany został też prokurator. Na czas prowadzonych kontroli mieszkańcy budynku musieli zostać ewakuowani. Na razie nie mogą wrócić do swoich mieszkań. Prawdopodobnie przyczyną wybuchu była awaria piecyka. Dokładne okoliczności wyjaśni dopiero policyjne śledztwo.

Więcej o:
Komentarze (18)
Dolnośląskie: wybuch pieca w budynku - nie żyje matka, córka jest ciężko ranna
Zaloguj się
 • zaginiony_palik

  Oceniono 8 razy 6

  Kaflowy piec wybuchał jedynie jeśli dziadek ukrył w nim granaty.

 • tucs

  Oceniono 8 razy 4

  Jaki piec,a raczej kocioł? Gazowy ,na paliwo stałe.....

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 3 razy 3

  Piec był pewnie poniemiecki i - jak to na Dolnym Śląsku - "jak się wali niech się zwali" w końcu pierdło i dupło, no i ofiary we wsiowych ludziach

 • shtalman

  Oceniono 2 razy 2

  W Dziadowej Kłodzie wszystko jest dziadowskie nawet wtedy jak kłodę wrzucą do pieca bo wybucha

 • franki_31

  Oceniono 4 razy 2

  No cóż, takie przykłady pokazują, że raz na 5 lat warto wezwać serwisanta do swojego piecyka kondensacyjnego dwufunkcyjnego Junkersa.
  A Wy jak często zlecacie serwis swoich pieców gazowych?
  Czy serwisanci zdzierają pieniądze biorąc każdego roku 300-400 zł za serwis (coroczne przeglądy są obligatoryjne - również pod kątem ewentualnych roszczeń z tytuły ubezpieczenia nieruchomości).

 • seneka_ml

  Oceniono 4 razy 2

  Piece CO wybuchają gdy nie są właściwie obsługiwane.Ktoś zakręcił zawór z wodą?

 • rafffalm

  0

  Niechlujstwo językowe przynosi efekty. Nie wiemy z artykułu, co dokładnie wybuchło, "piec centralnego ogrzewania", co to takiego? Piec może być kuchenny, do wypieku chleba, pizzy, a do ogrzewania pomieszczeń kaflowy lub tzw. koza, ale jest to tylko puszka na opał, co tam ma wybuchać? Do centralnego ogrzewania używa się kotłów. Tutaj oprócz komory spalania występuje płaszcz wodny, gdzie jest podgrzewana woda, która krąży po odbiornikach ciepła. Przy nieprawidłowym montażu instalacji, złym użytkowaniu lub awarii, przegrzana woda może rozsadzić kocioł jak bombę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX