Aborcja Bez Granic. Rzecznik Praw Dziecka złoży zawiadomienie do prokuratury

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury. Ma ono dotyczyć inicjatywy Aborcja Bez Granic, która pomaga kobietom chcącym aborcji.

Aborcja Bez Granic to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu informowanie o aborcji i niesieniu praktycznej i finansowej pomocy kobietom z Polski, które chcą przerwać ciążę. Współtworzące je organizacje (Aborcyjny Dream Team, Kobiety W Sieci - aborcja po polsku, Abortion Support Network, Ciocia Basia, Abortion Network Amsterdam, Women Help Women) służą informacją o bezpiecznych tabletkach poronnych i pomagają w organizacji zabiegu aborcji w zagranicznych klinikach. Wspierają kobiety m.in. poprzez tłumaczenie dokumentów czy organizację podróży i noclegu.

>>> Oto do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji. Salwador powinien być dla Polaków ostrzeżeniem

Zobacz wideo

Aborcja Bez Granic. Rzecznik Praw Dziecka: "Taka 'pomoc' podpada pod Kodeks karny"

W sprawie Aborcji Bez Granic ma zainterweniować Rzecznik Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak ogłosił za pośrednictwem Twittera, że złoży odpowiednie doniesienie do prokuratury.

"Czym innym jest rzetelne informowanie o problemie aborcji, a czym innym nakłanianie, organizowanie i finansowanie nielegalnej aborcji. Według wstępnej oceny prawnej taka „pomoc” podpada pod art. 152 par. 2 Kodeksu karnego" - napisał Rzecznik Praw Dziecka. 

Wspomniany przez Mikołaja Pawlaka paragraf Kodeksu karnego mówi, że osoba, która "udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania" podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 

Więcej o:
Komentarze (208)
Aborcja Bez Granic. Rzecznik Praw Dziecka złoży zawiadomienie do prokuratury
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 49 razy 39

  pawlak to wyłącznie pissofski niedorzecznik i imbecyl, katolicki fanatyk i oszołom !!!

 • sqlap72

  Oceniono 39 razy 33

  Panie majster jeśli Abortion Support Network, ma siedzibę w Londynie, to co może jej zrobić niedorzecznik? Jasiu, może jej nadmuchać. Podkreśl wężykiem

 • ona_ona_80

  Oceniono 44 razy 32

  A ktoś tu kogoś zmusza lub namawia na aborcję? Czy po prostu oferuje pomoc, ponieważ w naszym katolskim zaścianku jesteś kobieto skazana na ubezwłasnowolnienie. Masz urodzić kalekie dziecko i poświęcić mu całe swoje życie. Od tej pory twoje życie przestaje mieć znaczenie, jesteś nieważna. Byłaś potrzebna tylko do tego, żeby urodzić dziecko skazane na cierpienie, czym skazałaś na nie również siebie i całą najbliższa rodzinę. Na cierpienie i biedę, bo jesteś ważna tylko do momentu porodu, potem radź sobie sama frajerko.
  Jesteś przeciwna aborcji, to jej sobie nie rób!!!

 • antypiss

  Oceniono 35 razy 31

  A co z dziećmi w wieku szkolnym, którym Pani Zalewska przeorała szkoły? Panie "rzeczniku", do roboty !!!

 • aeromonas

  Oceniono 35 razy 27

  Samodzielna aborcja w domu lub aborcja za granicą nie jest przestępstwem.

 • macwies

  Oceniono 30 razy 24

  Ciekawe czy oprotestował przypadki kiedy klecha dymający nieletnich ministrantów chodzi nadal na wolności zamiast siedzieć w pudle i czekać na wyrok.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX