Banda "Trapeza" rozbita przez CBŚP - produkowali i przemycali narkotyki na warszawski rynek

Funkcjonariusze z warszawskiego CBŚP rozbili grupę przestępczą "Trapeza", której członkowie podejrzewani są o produkcję, przemyt i wprowadzenie na rynek znacznej ilości narkotyków. Zatrzymano 22 osoby oraz przejęto blisko 30 kilogramów środków odurzających.
Zobacz wideo

Policjanci warszawskiego oddziału CBŚP doprowadzili do zatrzymania 22 osób, które podejrzewane są o udział w grupie przestępczej "Trapeza". Wśród zatrzymanych jest Krzysztof B. pseudonim "Trapez", któremu śledczy zarzucają kierowanie tą grupą.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 22 osoby z grupy "Trapeza"

Pierwsze działania przeprowadzone zostały w czerwcu tego roku, kiedy zatrzymano dziewięć osób, w tym 34-letniego Krzysztofa B. pseudonim "Trapez". Wtedy też funkcjonariusze zlikwidowali magazyn narkotykowy, w którym przechowywano blisko 30 kilogramów narkotyków: 23 kg marihuany, 4 kg amfetaminy, 1 kg haszyszu i 0,5 kg kokainy. Zabezpieczono także wagi, maski zabezpieczające przed trującymi oparami podczas wytrącania amfetaminy, woreczki strunowe i urządzenie do pakowania próżniowego.

Mimo tych zatrzymań funkcjonariusze ustalili, że grupa nadal funkcjonuje na warszawskim rynku. W listopadzie na przejściu granicznym w Świecku w województwie lubuskim zatrzymano cztery osoby, które próbowały przemycić środki odurzające z Holandii. Miały one trafić do klientów z Warszawy. W grudniu w stolicy zatrzymanych zostało 10 osób podejrzewanych o udział w grupie oraz jedna osoba współpracująca z nią.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz produkcji narkotyków. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 400 tysięcy złotych. Według CBŚP grupa "Trapeza" mogła działać od maja 2016 roku na terenie Warszawy i okolic. Z ustaleń śledztwa wynika, że klienci mieli oferowany pełen asortyment narkotyków. Z Holandii miały być przemycane marihuana oraz płynna amfetamina, która na miejscu była wytrącana i sprzedawana w sproszkowanej formie. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Śledczy nie wykluczają następnych zatrzymań.

Więcej o:
Komentarze (12)
Banda "Trapeza" rozbita przez CBŚP - produkowali i przemycali narkotyki na warszawski rynek
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 5 razy 5

  A banda kulawego nadal działa. Dzisiaj, w rocznicę stanu wojennego zaproponowali zamach stanu. U drzwi inicjatorów tego przedsięwzięcia już powinien stać prokurator.

 • gorillaglu

  Oceniono 6 razy 4

  A tymczasem kolejne stany USA legalizują marihuanę dla celów rekreacyjnych. Narkotykom gratulujemy wygranej wojny z narkotykami.

 • mario.wario

  Oceniono 3 razy 3

  Mafia kulawego karła poszerza działalność i eliminuje konkurencje.

 • grubymisiek1

  Oceniono 3 razy 3

  Co z bandą Krótkiego?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 10 razy 2

  "Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 400 tysięcy złotych."

  3 lata handlu dragami... 400k - będzie akurat na waciki :D

 • slaynes

  Oceniono 10 razy 2

  I zdjęcie trawy która jest zdrowsza od papierosa wygrywając go z rynku i legalna w cywilizowanych częściach świata. W NY policja przestała ścigać za trawę że względu na bez sens. Gratulacje polska policjo

 • wrobelek_elemel

  Oceniono 6 razy 2

  Nie rozumiem. Przecież suweren chce to wciągać.

 • syriusz.wila

  Oceniono 6 razy 2

  Ciekawe skąd to przezwisko. Może uprawiał gimnastykę artystyczną, takie fikumyku na trapezie, a może ma taką figurę, kobiecą, szeroki w biodrach w barach wąski. Ciekawe.

 • zdybex

  Oceniono 1 raz 1

  kiedyś zatrzymano dilera pałacu prezydenckiego z 1,5 kg kokainy, za czasów prezydenta wszechczasów. Ktoś wie komu ją dostarczał na wyłączność i co się z nim i tym 1,5 kg stało?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX