Niedziele handlowe 2019. Czy 15 grudnia sklepy będą czynne?

Czy 15 grudnia to niedziela handlowa? Czy na nieco ponad tydzień przed świętami Bożego Narodzenia sklepy będą czynne? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Dla osób, które chcą lub muszą robić zakupy w weekend, mamy dobrą wiadomość - 15 grudnia to niedziela handlowa. Mało tego - kolejne dwie niedziele, czyli 22 i 29 grudnia, to także niedziele handlowe. W ostatnich tygodniach grudnia będziemy mogli robić zakupy bez ograniczeń ze względu na wypadające w tym czasie święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra.

Kalendarz niedziel handlowych - 2019 rokKalendarz niedziel handlowych - 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe. Jakie zmiany od 2020 roku?

Końcówka grudnia będzie sprzyjać robieniu zakupów, ale już od stycznia 2020 stanie się to trudniejsze. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta przewiduje, że w kolejnym roku będzie tylko siedem niedziel handlowych. Wypadną one w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, w jedną niedzielę przed Wielkanocą i dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia.

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe 2019. Czy 15 grudnia sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • lusjola

  Oceniono 8 razy 4

  I bardzo dobrze dzięki Redaktorze UZ wciąż żyję nadzieją że skończy się ten idiotyzm i zakupy będzie można robić w każdy dzień !!!

 • turkiestan

  Oceniono 8 razy 4

  Ten prototyp łuku triumfalnego jest wspaniały!!!I oddaje dokładnie to za co walczyli!!
  Czyli o zachodni konsumpcjonizm!!!Może to brzmi chamsko ale taka jest prawda!!
  Przecież to nie moja wina tylko miliardów ludzi!!Ja w ogóle nie zamierzam w tą niedzielę iść na zakupy i jak idiota tłoczyć się w marketach bo Piotruś Duda i PiS tak sobie życzą!!!

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 4

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • wan20_3

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedy ci durnie na kaczych łapach zostaną pogonieni won z polskiej polityki i będzie można normalnie kupować w sklepach. Czas aby się nam byle wałachy przestali się wpierda.... i organizować czas w niedzielę.

 • baxter21

  Oceniono 1 raz 1

  I jest nasz znienawidzony cv.el UZ !!! Progu dzięki frajerzyno. Bo to co tworzył w południe KIK to nie to samo hahaha.
  A tak serio to wyborcza jest żenująca. Michnik się w grobie przewraca jak patrzy jak zniszczyliscie jego gazetę gimbusy

 • Oceniono 11 razy -1

  Interesuje mnie tylko i wyłącznie czy: w Lidlu naprzeciwko jutro będzie pracowała na kasie numer 2 Zuzanna B.oraz w Castoramie 100 metrów dalej Jolanta W( tylko ta ruda nie szatynka jej imienniczka- co ma głos podobny do Joanna Senyszyn) bo muszę kupić klej aby przykleić bombki do choinki.

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 9 razy -3

  Lol, od roku 2020 proponuję rozszerzenie tej sagi. Czemu by nie pisać każdego dnia czy sklepy będą czynne? Czyż nie pięknie będzie zaczynać każdy dzień od hamletowskiego pytania, np. czy w ten wtorek sklepy będą czynne? Podpowiadamy!

 • domowy daeodon

  Oceniono 9 razy -3

  Tak!!!, Nareszcie jest info. Wiem, że jutro mogę iść spokojnie do sklepu , galerii ,centrum handlowego gdzie chcę lecz nie było potwierdzenia, teraz spokojnie mogę iść umyć zęby ponieważ do tej pory nie mogłem tego zrobić ze względu na nerwy i jeszcze raz nerwy po prostu mi się ręce trzęsły. Teraz Mimo wszystko muszę zażyć nervosol spokojnie rozprowadzić pastę na szczoteczce dokonać tego co zamierzałem obudzić żonę dzieci i poinformować o powyższym do sąsiadów zadzwonię za 15 minut- z dobrymi informacjami. Gdzie się jutro udamy tzn do który punktów handlowych ustalimy na wieczornym zebraniu w pomieszczeniu pralni która się znajduje w bloku nr 2.

 • lech40

  Oceniono 9 razy -3

  Godz. 6.03 i jest! Uff, już się martwiłem, ale dzielny UZ na posterunku!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX