Dziękował wiernym za głosowanie na "Pokorę i Skromność". Dostał awans

"Ks. Jerzy Uchman, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Nienadówce koło Rzeszowa, został dziekanem Dekanatu Sokołów Małopolski" - informuje portal rzeszów-news.pl. Duchowny zasłynął podziękowaniami za to, że wierni głosowali na "Pokorę i Skromność".

"Pokora i Skromność PiS - 1087; Pycha Ogromna PO - 70. Liczba głosujących - 1390. Chwała Panu" - można było przeczytać na stronie Parafii św. Bartłomieja w Nienadówce po październikowych wyborach parlamentarnych.

Jak relacjonowała rzeszowska "Gazeta Wyborcza", ogłoszenie oburzyło część parafian. - Tego typu komentarz nie powinien pojawić się w ogłoszeniach parafialnych - mówił w październiku  gazecie ks. Tomasz Nowak, rzecznik rzeszowskiej kurii.

>>> Czy Polska jest państwem świeckim? Zobacz co myślą o tym Polacy:

Zobacz wideo

Ks. Uchman awansuje

Inaczej sprawę wydaje się widzieć biskup rzeszowski Jan Wątroba, który właśnie zapewnił ks. Uchmanowi awans w kościelnych strukturach. Jak informuje "Rzeszów News", proboszcz parafii z Nienadówki został wyniesiony na dziekana Dekanatu Sokołów Małopolski. Zadaniem dziekanów jest kierowanie “wspólną działalnością duszpasterską” około 10 parafii.

Ks. Uchman będzie odpowiedzialny m.in. za strzeżenie przepisów liturgicznych oraz ksiąg parafialnych w parafiach. Będzie również troszczył się o kapłanów znajdujących się w trudnych sytuacjach.

Więcej o: