Dziękował wiernym za głosowanie na "Pokorę i Skromność". Dostał awans

"Ks. Jerzy Uchman, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Nienadówce koło Rzeszowa, został dziekanem Dekanatu Sokołów Małopolski" - informuje portal rzeszów-news.pl. Duchowny zasłynął podziękowaniami za to, że wierni głosowali na "Pokorę i Skromność".

"Pokora i Skromność PiS - 1087; Pycha Ogromna PO - 70. Liczba głosujących - 1390. Chwała Panu" - można było przeczytać na stronie Parafii św. Bartłomieja w Nienadówce po październikowych wyborach parlamentarnych.

Jak relacjonowała rzeszowska "Gazeta Wyborcza", ogłoszenie oburzyło część parafian. - Tego typu komentarz nie powinien pojawić się w ogłoszeniach parafialnych - mówił w październiku  gazecie ks. Tomasz Nowak, rzecznik rzeszowskiej kurii.

>>> Czy Polska jest państwem świeckim? Zobacz co myślą o tym Polacy:

Zobacz wideo

Ks. Uchman awansuje

Inaczej sprawę wydaje się widzieć biskup rzeszowski Jan Wątroba, który właśnie zapewnił ks. Uchmanowi awans w kościelnych strukturach. Jak informuje "Rzeszów News", proboszcz parafii z Nienadówki został wyniesiony na dziekana Dekanatu Sokołów Małopolski. Zadaniem dziekanów jest kierowanie “wspólną działalnością duszpasterską” około 10 parafii.

Ks. Uchman będzie odpowiedzialny m.in. za strzeżenie przepisów liturgicznych oraz ksiąg parafialnych w parafiach. Będzie również troszczył się o kapłanów znajdujących się w trudnych sytuacjach.

Więcej o:
Komentarze (120)
Dziękował wiernym za głosowanie na "Pokorę i Skromność". Dostał awans
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 67 razy 61

  A, to ten, który dziękował za głosowanie na "Prostytutki i Sutenerów". Awans się należał... Może zostanie kapelanem w kamienicy Banasia?

 • carlos_512

  Oceniono 37 razy 31

  strasznie dużo popierających Pedofilów i Sutenerów...

 • bombadilwlocie

  Oceniono 36 razy 28

  Dzięki takim ludziom za kilka lat kościoły będą puste.

 • c.t.k

  Oceniono 26 razy 18

  Klecha nie został awansowany za to, że umieścił "zaszyfrowaną" informację w ogłoszeniach parafialnych, ale za to, że po3.14erdolił tak owieczkom w głowach, że głosowali skromnie i z pokorą. Teraz będzie 3.14erdolił ludziom w głowach w 10 parafiach. Potem być może zostanie biskupem.

 • marchwianka.0

  Oceniono 20 razy 16

  To PiS rządzi także w kościele? Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać nas stanem polskiego KK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX