Sochaczew. Potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych. Nie widział przez oszronione szyby

19-letni mieszkaniec Sochaczewa potrącił na przejściu dla pieszych 41-letnią kobietę i jej 14-letnią córkę. Młody kierowca miał bardzo ograniczoną widoczność, bo szyby jego samochodu były zaszronione. Przed wyruszeniem w drogę wytarł sobie tylko "okienko" na wysokości oczu.

Do wypadku na jednym z przejść w Sochaczewie doszło w środę 11 grudnia w godzinach popołudniowych. Gdy było już ciemno, policja otrzymała zgłoszenie o dwóch osobach potrąconych przez samochód. Okazało się, że ranne zostały 41-letnia kobieta oraz jej 14-letnia córka. Sprawcą wypadku był 19-letni kierowca, który wjechał na pasy na czerwonym świetle. Nie widział go, bo szyby jego samochodu były niemal całkowicie zaszronione.

>>> Polskie przejścia dla pieszych są śmiertelnie niebezpieczne

Zobacz wideo

Wypadek na przejściu dla pieszych w Sochaczewie. Kierowca stracił prawo jazdy

Zanim na miejsce przyjechała karetka, policjanci udzielali pierwszej pomocy obu poszkodowanym. 41-latka i jej córka zostały przetransportowane do szpitala. Funkcjonariusze policji nie mieli litości dla młodego kierowcy. Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymali mu prawo jazdy. Za swoje czyny 19-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Policja przypomina, że każdy kierowca przed rozpoczęciem jazdy ma obowiązek oczyszczenia swojego pojazdu w taki sposób, by miał dobrą widoczność i nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. " Apelujemy o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności" - pisze Policja Mazowiecka. 

Więcej o: