Sochaczew. Potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych. Nie widział przez oszronione szyby

19-letni mieszkaniec Sochaczewa potrącił na przejściu dla pieszych 41-letnią kobietę i jej 14-letnią córkę. Młody kierowca miał bardzo ograniczoną widoczność, bo szyby jego samochodu były zaszronione. Przed wyruszeniem w drogę wytarł sobie tylko "okienko" na wysokości oczu.

Do wypadku na jednym z przejść w Sochaczewie doszło w środę 11 grudnia w godzinach popołudniowych. Gdy było już ciemno, policja otrzymała zgłoszenie o dwóch osobach potrąconych przez samochód. Okazało się, że ranne zostały 41-letnia kobieta oraz jej 14-letnia córka. Sprawcą wypadku był 19-letni kierowca, który wjechał na pasy na czerwonym świetle. Nie widział go, bo szyby jego samochodu były niemal całkowicie zaszronione.

>>> Polskie przejścia dla pieszych są śmiertelnie niebezpieczne

Wypadek na przejściu dla pieszych w Sochaczewie. Kierowca stracił prawo jazdy

Zanim na miejsce przyjechała karetka, policjanci udzielali pierwszej pomocy obu poszkodowanym. 41-latka i jej córka zostały przetransportowane do szpitala. Funkcjonariusze policji nie mieli litości dla młodego kierowcy. Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymali mu prawo jazdy. Za swoje czyny 19-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Policja przypomina, że każdy kierowca przed rozpoczęciem jazdy ma obowiązek oczyszczenia swojego pojazdu w taki sposób, by miał dobrą widoczność i nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. " Apelujemy o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności" - pisze Policja Mazowiecka. 

Więcej o:
Komentarze (131)
Sochaczew. Potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych. Nie widział przez oszronione szyby
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 37 razy 29

  je...any czołgista. Na odszkodowanie dla ofiar powinien pracować przez kilka lat

 • szoppracz1

  Oceniono 26 razy 26

  Nagminna jazda z oszronionymi szybami! Przed godziną 6.00, we Wrocławiu. Wczoraj widziałam osobę skręcającą w lewo na naprawdę niebezpiecznym skrzyżowaniu. Wszystkie szyby zamarznięte! Trzeba być chorym na łeb!

 • nicpon007

  Oceniono 37 razy 23

  Lewacki szron zaatakował samochód, ale kierowca wyklęty pokazał, że to go nie powstrzyma!

 • c.t.k

  Oceniono 25 razy 17

  Nadaje się do WOT, na kierowcę czołgu.

 • boo-boo

  Oceniono 22 razy 14

  Taki kretyn nie rokuje na przyszłość. Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • zigzaur

  Oceniono 18 razy 14

  No czysty debilizm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX