Greta Thunberg w materiale TVP Info obok Hitlera i Stalina. Tak omawiano wybory "Time" na "Człowieka Roku"

Prowadzący "W tyle wizji" zastanawiali się nad tym, co też mogli ukraść Grecie Thunberg, wybranej na "Człowieka Roku" magazynu "Time". W programie w TVP Info natomiast zestawiono okładki "Time" m.in. z Hitlerem i Stalinem właśnie z 16-letnią Szwedką.

W środowym programie "W tyle wizji" w TVP Info prowadzący z tygodnika "Sieci" Krzysztof Feusette i Stanisław Janecki rozprawiali o najnowszym wyborze "Time". Tygodnik jako "Człowieka Roku" 2019 wskazał szwedzką aktywistkę Gretę Thunberg. Gdy tylko wspomnieli o Szwedce, odtworzono materiał przedstawiający inne wybory "Time" z poprzednich dziesięcioleci.

Przy akompaniamencie utworu Lady Pank "Zamki na piasku" widzom wyświetlano okładki z wybranymi ludźmi roku "Time", czyli: Adolfem Hitlerem, Józefem Stalinem, Nikitą Chruszczowem, królem Arabii Saudyjskiej Fajsalem, Michaiłem Gorbaczowem, ajatollahem Chomeinim, przywódcą komunistycznych Chin Deng Xiaopingiem, Władimirem Putinem.

Na koniec zaprezentowano okładkę z Gretą Thunberg i odtworzono fragment jej wystąpienia na forum ONZ.

>>>Tu można obejrzeć całe wystąpienie aktywistki:

Zobacz wideo

Greta w TVP Info obok Hitlera i Stalina, prowadzący zastanawiają się, "co jej ukradli"

Po umieszczeniu Grety w takim towarzystwie, bez wspomnienia, że wyróżnienia "Time" trafiały również do Jana Pawła II, Winstona Churchilla i Donalda Trumpa, Feusette i Stanecki zaczęli rozmawiać o samej nastolatce.

Stanecki nawiązał do fragmentu jej wystąpienia, pytając, "co jej ukradł", wskazując, że może dzieciństwo, Feusette pokpiwał, że może powietrze. Później Krzysztof Feusette przypominał o tym, że Greta Thunberg jest "dość poważnie chora" i dlatego "trudno jest mu oceniać tego typu wystąpienia".

- Nie za fajnie to wygląda, największe pretensje trzeba mieć do polityków i biznesmenów, którzy wykorzystują to biedne, schorowane dziecko - stwierdził Feusette, a Stanecki dodał, że współczuje 16-letniej Szwedce.

Wszystkie okładki z "Człowiekiem Roku" "Time" można znaleźć na stronie tygodnika.

Więcej o:
Komentarze (313)
Greta Thunberg "Człowiekiem Roku" tygodnika "Time". W TVP Info zestawiono ją z Hitlerem, Stalinem czy Putinem
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 73 razy 63

  Szkoda, że "zapomnieli", kto jeszcze był człowiekiem roku "Time'a".

  Jan Paweł II (w 1994 r.). Że już o papieżu Janie XXIII nie wspomnę (1962).

 • eryk2

  Oceniono 69 razy 49

  Tak topornej propagandy nie uprawiali ani Stalin, ani Hitler
  (z dedykacją dla gwiazd "Z tyłu wizji" - nb. tytuł absolutnie adekwatny do treści, bowiem jest prezentacją zadupia intelektualnego)

 • Adam Hernes

  Oceniono 54 razy 38

  Time na człowieka roku wybiera osobę która miała największy wpływ na świat w danym roku. Nie dziwi w tej sytuacji wyborór Hitlera, Putina Trumpa czy Stalina. Ta dziewczyna zmobilizowała do protestów uczniów na całym świecie. W wielu krajach w zeszłym roku w wyborach więcej reprezentantów wprowadziły partie które chcą walczyć z ociepleniem klimatu. To nie jest ocena czy ktoś jest dobry czy zły. To jest tytuł dla osoby mającej globalnie największy wpływ na wydarzenia.

 • antropoid

  Oceniono 48 razy 32

  Próbowali zrobić w TVPiS coś na kształt TVN-owskiego "Szkła kontaktowego" - wyszło g... jak zawsze...

 • marrob

  Oceniono 34 razy 26

  Dwa prymitywy myslace ze sa dowcipni. A juz Fujjjj to kretyn wybitny. IQ ameby.

 • jezierskiadam

  Oceniono 39 razy 25

  Propagandę uprawiał nie tylko red. Rachoń, ale także min. Goebbels.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX