Ks. Tymoteusz Szydło rezygnuje z kapłaństwa. W piśmie do kurii zawarł wniosek o dyspensę od celibatu

Ksiądz Tymoteusz Szydło postanowił zrezygnować z kapłaństwa. O tym, że złoży wniosek o przeniesienie do stanu świeckiego, poinformował w oświadczeniu. Kuria bielsko-żywiecka odniosła się do tych informacji.

- Potwierdzam, że wniosek ks. Tymoteusza Szydło do nas wpłynął - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską ks. Mateusz Kierczak, rzecznik diecezji bielsko-żywieckiej. Wyjaśnił, że ks. Szydło "w piśmie zawarł też deklarację uruchomienia procedury uzyskania dyspensy od celibatu i zwolnienia z obowiązków kapłańskich. "

Z doniesień medialnych wynika, że przełożeni syna byłej premier Beaty Szydło będą informować o dalszych krokach związanych z tym dokumentem. 

>>> Bartoszewski: Jestem zaniepokojony, że na mszach uprawia się politykę

Zobacz wideo

Ks. Tymoteusz Szydło żegna się ze stanem duchownym. Przyczyną plotki i kryzys wiary

O tym, że ks. Tymoteusz Szydło postanowił wystąpić ze stanu duchownego, informowaliśmy dzisiaj rano. Duchowny wydał oświadczenie, z którego wynika, że od dłuższego czasu zmagał się z kryzysem wiary i powołania. Chciał przemyśleć sprawę na spokojnie, dlatego wziął urlop. Wówczas media zaczęły spekulować, co jest powodem absencji ks. Tymoteusza Szydło w kościele. Padło podejrzenie, że młody ksiądz został ojcem. Syn byłej premier Beaty Szydło wyraźnie temu zaprzeczył.

"Obecnie moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia. Jednocześnie oświadczam, że to moja ostatnia wypowiedź w tej sprawie. Nie zamierzam więcej zabierać głosu i bardzo proszę o uszanowanie tej decyzji" - napisał ks. Tymoteusz Szydło, prosząc o uszanowanie jego prywatności. 

Więcej o:
Komentarze (853)
Ks. Tymoteusz Szydło rezygnuje z kapłaństwa. W piśmie do kurii zawarł wniosek o dyspensę od celibatu
Zaloguj się
 • ton_y

  Oceniono 220 razy 210

  Kiedy bedzie transmisja z uroczystości pożegnania ze stanem duchownym w telewizorze?? Przedstawiciele rządu zaproszeni?

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 190 razy 182

  Zrezygnował z powodu plotek.
  Moja teściowa też plotkowała, że mam romans, ale nie miałem i nie rozwiodłem się z żoną.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 148 razy 144

  Czyli w rodzinie Szydłów na Święta szykuje się PRAWDZIWE Boże Narodzenie ;-) Gratulacje Babciu Beciu.

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 115 razy 109

  to teraz na dyrektora PKO? Moze miejsce w radzie nadzorczej się znajdzie.

 • deeppurple70

  Oceniono 95 razy 89

  Tak się kończy gdy wystawia się ryja do kamery i urządza się mszę prymicyjną na Jasnej Górze. Zapomniał chłoptaś że jak się wystawia ryja po nienależne splendory to jednocześnie wypina się tyłek na kopniaki. Także pretensje chłoptasiu to do siebie i mamusi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX