Awaria ciepłownicza na warszawskim Mokotowie. Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy

Prezydent Warszawa Rafał Trzaskowski zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego. Związane jest to z awarią ciepłowniczą, do której doszło przy ulicy Powsińskiej 67 na warszawskim Mokotowie. W wyniku pęknięcia instalacji w okolicy unosi się gęsta para wodna.
Zobacz wideo

Jak podaje Radio dla Ciebie, ulica Powsińska w Warszawie jest zablokowana. Na miejscu pracują strażacy, którzy o awarii powiadomieni zostali około godziny 9:45. - Nastąpił wyciek gorącej wody, wytworzyła się gęsta para woda - relacjonuje Wojciech Kapczyńśki ze Stołecznej Straży Pożarnej.

Awaria instalacji ciepłowniczej na Mokotowie. Prezydent Warszawy zwołuje sztab kryzysowy

Gęsta para wodna uniemożliwiła kierowcom dalszą jazdę. Pasażerowie utknęli w samochodach osobowych i autobusach komunikacji miejskiej. Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia oraz udzielają pomocy ewakuowanym z pojazdów osobom. 

Utrudnienia w ruchu zaczynają się od ulicy Bartyckiej do miejsca awarii. Funkcjonariusze policji organizują objazdy. Z powodu awarii mogą występować utrudnienia w kursowaniu linii 131, 159, 162, 164, 180 ,185 i 187.

W związku z awarią sieci ciepłowniczej Veolia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego. Według wstępnych ustaleń awaria jest bardzo poważna. W jej wyniku spada ciśnienie w sieci ciepłowniczej na terenie całej Warszawy: może to skutkować problemami z dostarczaniem ciepłej wody do kranów czy kaloryferów. 

Więcej o: