Wrocław. 21-letnia kobieta stanęła w ogniu. Dolewała paliwa do piecyka

21-letnia kobieta, która dolewała paliwa do piecyka olejowego, stanęła w ogniu. Kobietę próbowali ugasić przypadkowi przechodnie. Na miejsce wezwano służby. Poszkodowana ma poparzone 80 proc. ciała.

Do zdarzenia doszło we wtorek 10 grudnia. Przed godziną 19 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu wpłynęło zgłoszenie o tym, że przed bramą wjazdową do hotelu i restauracji GrapeRestaurant przy ul. Parkowej płonie młoda kobieta. Na miejsce wysłano pogotowie ratunkowe, policję i straż pożarną. Zgłoszenie potwierdziło się.

>>> W kilka sekund jezdnia zmieniła się w piekło. W Chinach cysterna przewróciła się na autostradzie

Zobacz wideo

Wrocław. 21-latka stanęła w ogniu. Przetransportowano ją do szpitala w Krakowie

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-latka zapaliła się, gdy dolewała paliwa do piecyka olejowego. Gdy jej ubranie zajęło się ogniem, zaczęła biec przez ulicę Parkową, wzywając pomoc. "Świadkowie zdarzenia próbowali zdusić ogień wszystkim, co mieli pod ręką" - pisze "Gazeta Wrocławska".

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechały służby i ugasiły kobietę, przewieziono ją do jednego z wrocławskich szpitali. Tam zadecydowano, że należy przetransportować ją do krakowskiej placówki, która specjalizuje się w leczeniu oparzeń. 21-latka ma poparzone 80 proc. ciała. Jest w stanie zagrożenia życia i zdrowia - informuje tvn24.pl. Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Więcej o:
Komentarze (54)
Wrocław. 21-letnia kobieta stanęła w ogniu. Dolewała paliwa do piecyka
Zaloguj się
 • c2u

  Oceniono 31 razy 29

  Pewnie piecyk służył do ogrzewania restauracyjnego ogródka, a ta biedna dziewczyna to kelnerka czy inna osoba z personelu. Ciekaw jestem, czy pracodawca po zakupie tego sprzętu w jakikolwiek sposób przeszkolił pracowników z obsługi urządzenia i zapoznał ich z zagrożeniami? Założę się, że wystarczyłoby przejrzeć wspólnie instrukcje obsługi.

 • xynat

  Oceniono 27 razy 25

  Kolejna kelnerka płacąca zdrowiem za pomysły właściciela restauracji.

 • yeah_bunny

  Oceniono 47 razy 25

  taka tragedie mozna komentowac, a bidusia ex ksiedza Tymoteuszka nie mozna?

 • greg0.75

  Oceniono 24 razy 20

  Kolejny podobny przypadek - wychodzi na to, że skoro użytkownicy nie mają naturalnych oporów przed laniem ciekłego paliwa wprost w ogień, to te piecyki / wkłady kominkowe trzeba będzie przeprojektować. Zadanie dla Państwa - wyznaczyć nieprzekraczalny termin na przekonstruowanie / zakaz wprowadzania obecnej wersji do sprzedaży.

 • xiv

  Oceniono 18 razy 18

  A gdzie komentarz kierownika restauracji? Bo w końcu jednak za coś (i kogoś) odpowiada?

 • vincent33

  Oceniono 18 razy 18

  podobna tragedia zdarzyła się kilka miesięcy temu w poznańskim City Parku
  wówczas dziewczyny nie udało się uratować

 • maks1956

  Oceniono 14 razy 12

  80% ciała poparzone to marne szanse na przeżycie układ oddechowy nie wydoi smutne to 21 lat to całe życie przed nią.

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 13 razy 11

  Smutne skoro dorwała paliwa do piecyka to robiła to nie raz, że też ktoś nigdy( znajomych, przyjaciół, rodziny) nie wytłumaczył jej że to jest absolutnie ale to absolutnie niedopuszczalne, udało się x razy aż Wreszcie przyszedł ten tragiczny finał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX