Słupsk. Uprowadzenie i zabójstwo mężczyzny. Miał być żołnierzem wojsk specjalnych. MON zaprzecza

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali dziewięć osób w sprawie uprowadzenia i zabójstwa Wojciecha N. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprzeczyło informacjom mediów, które podawały, że był to żołnierz wojsk specjalnych.
Zobacz wideo

Jak podaje Radio Gdańsk do zatrzymań doszło na terenie Słupska oraz Zabrza. Zatrzymanych zostało dziewięciu mężczyzn, którzy mogli mieć związek z zabójstwem pochodzącego z Lęborka Wojciecha N. Poszkodowany ostatni raz widziany był 2 grudnia. Później jego zwłoki zostały odnalezione w okolicach kopalni piasku i żwiru między Siemianicami i Jezierzycami w województwie pomorskim.

Dziewięć osób podejrzanych w sprawie zabójstwa mężczyzny w Słupsku

Zatrzymani to mieszkańcy Słupska i Trójmiasta, większość z nich była wcześniej znana policji. - Trójce spośród zatrzymanych mężczyzn zostały przedstawione zarzuty udziału w zabójstwie Wojciecha N. Prócz tego części zatrzymanych zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków, posiadania broni palnej gazowej, bądź zarzuty utrudniania śledztwa oraz zacierania śladów przestępstwa - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Według nieoficjalnych ustaleń Radia Gdańsk przyczyną uprowadzenia miały być nieporozumienia z rozliczeniami finansowanymi. Ponadto zamordowany mężczyzna miał być zawodowym żołnierzem, należącym do wojsk specjalnych. Informację tę jednak zdementowało Ministerstwo Obrony Narodowej. - Żołnierz odbył tylko zasadniczą służbę wojskową - przekazało dziennikarzom TVP Info biuro prasowe resortu.

Żaden z podejrzanych nie przyznaje się do zarzucanych czynów. Wobec czterech, spośród dziewięciu zatrzymanych, sąd zastosował areszt na okres od dwóch do trzech miesięcy. Wobec pozostałych zastosowano środki zapobiegawcze: dozór policyjny, poręczenie majątkowe czy zakaz opuszczania kraju.

Więcej o:
Komentarze (16)
Słupsk. Dziewięciu zatrzymanych w sprawie zabójstwa mężczyzny. Miał być żołnierzem wojsk specjalnych, MON zaprzecza
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 20

  Nie wiem dlaczego, ale to BŁYSKAWICZNE dementi MON, jakoś od razu skojarzyło mi się z "szyfrantem Zielonką" :-)

 • strach_sie_bac

  Oceniono 19 razy 15

  MON zatrudnia pomocników aptekarzy to i żołnierz zasadniczej służby wojskowej może być żołnierzem wojsk specjalnych ;)

 • nick221

  Oceniono 15 razy 15

  To Antoni nie ujawnił jeszcze tożsamości wszystkich żołnierzy wojsk specjalnych i funkcjonariuszy służb? Nie zdążył...? Pewnie ujawnił tylko, że nie szerokim masom.

 • jurek4491

  Oceniono 14 razy 12

  Idą w zaparte , ONI nigdy nie powiedzą prawdy .

 • june-of-44

  Oceniono 10 razy 8

  Coraz lepiej widzę w Armii....dobra to zmiana oj dobra....
  A od wczoraj wiceministrem MON jest pan od konfetti policyjnego - Zieliński. "Fachowce nadchodzą">

 • shtalman

  Oceniono 7 razy 7

  Jak go błyskawicznie zwolnili to wiadomo że nie jest żołnierzem

 • lastm10

  Oceniono 6 razy 6

  Sprzątanie się zaczęło

 • c.t.k

  Oceniono 8 razy 6

  Prawdopodobnie "Grom" używał nazwisk operacyjnych, prawdopodobnie teraz ich nie używa, prawdopodobnie jednak może ich używać w tajnych operacjach za granicą, prawdopodobnie Wojciech N. nie służył w tej jednostce, prawdopodobnie jeżeli służył to miał zmienioną tożsamość, ale mogł też nie mieć.

 • mialczynski_1

  Oceniono 11 razy 5

  Miał, ale nie był.
  Miało, ale nie było.
  Co tam się odjebało? Ktoś wie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX