Słupsk. Uprowadzenie i zabójstwo mężczyzny. Miał być żołnierzem wojsk specjalnych. MON zaprzecza

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali dziewięć osób w sprawie uprowadzenia i zabójstwa Wojciecha N. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprzeczyło informacjom mediów, które podawały, że był to żołnierz wojsk specjalnych.
Zobacz wideo

Jak podaje Radio Gdańsk do zatrzymań doszło na terenie Słupska oraz Zabrza. Zatrzymanych zostało dziewięciu mężczyzn, którzy mogli mieć związek z zabójstwem pochodzącego z Lęborka Wojciecha N. Poszkodowany ostatni raz widziany był 2 grudnia. Później jego zwłoki zostały odnalezione w okolicach kopalni piasku i żwiru między Siemianicami i Jezierzycami w województwie pomorskim.

Dziewięć osób podejrzanych w sprawie zabójstwa mężczyzny w Słupsku

Zatrzymani to mieszkańcy Słupska i Trójmiasta, większość z nich była wcześniej znana policji. - Trójce spośród zatrzymanych mężczyzn zostały przedstawione zarzuty udziału w zabójstwie Wojciecha N. Prócz tego części zatrzymanych zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków, posiadania broni palnej gazowej, bądź zarzuty utrudniania śledztwa oraz zacierania śladów przestępstwa - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Według nieoficjalnych ustaleń Radia Gdańsk przyczyną uprowadzenia miały być nieporozumienia z rozliczeniami finansowanymi. Ponadto zamordowany mężczyzna miał być zawodowym żołnierzem, należącym do wojsk specjalnych. Informację tę jednak zdementowało Ministerstwo Obrony Narodowej. - Żołnierz odbył tylko zasadniczą służbę wojskową - przekazało dziennikarzom TVP Info biuro prasowe resortu.

Żaden z podejrzanych nie przyznaje się do zarzucanych czynów. Wobec czterech, spośród dziewięciu zatrzymanych, sąd zastosował areszt na okres od dwóch do trzech miesięcy. Wobec pozostałych zastosowano środki zapobiegawcze: dozór policyjny, poręczenie majątkowe czy zakaz opuszczania kraju.

Więcej o: