Cegłów. Chcieli okraść bankomat metodą "na wybuch". Wpadli w zasadzkę policji

Policja zatrzymała trzech mieszkańców Kielc, którzy wysadzili jeden z bankomatów w Cegłowie. Dzięki policyjnej zasadzce zostali zatrzymani zanim zdążyli ukraść kasetę z gotówką. Złodzieje zostali tymczasowo aresztowani.
Zobacz wideo

Do zatrzymania trzech mieszkańców Kielc, którzy chcieli ukraść pieniądze z bankomatu w Cegłowie, stosując metodę "na wybuch", doszło dzięki współpracy policjantów z trzech garnizonów. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej z Kielc ustalili, że na terenie województwa mazowieckiego planowane jest włamanie do bankomatu. W czasie, gdy zdobywali kolejne informacje na temat kradzieży, poprosili o pomoc swoich kolegów z Radomia i Warszawy.

Policyjna zasadzka w Cegłowie. Trzem przestępcom postawiono zarzuty

Policjanci ustalili, że włamanie do bankomatu planuje niebezpieczna grupa, dlatego do akcji zaangażowano funkcjonariuszy samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego. Udało się ustalić, że celem przestępców będzie bankomat na terenie powiatu mińskiego. Informacje, które zdobyli policjanci, potwierdziły się. Pod osłoną nocy, przy użyciu materiałów wybuchowych, trzej przestępcy wysadzili jeden z bankomatów w Cegłowie, jednak zanim ukradli kasetę z pieniędzmi, wpadli w ręce policji.

Dzięki policyjnej zasadzce przestępcy zostali tymczasowo aresztowani i odpowiedzą za swoje czyny. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Szacuje się, że straty, jakie spowodowali, wysadzając bankomat, wynoszą 100 tysięcy złotych.

Więcej o:
Komentarze (31)
Cegłów. Chcieli okraść bankomat metodą "na wybuch". Wpadli w zasadzkę policji
Zaloguj się
 • nazimno

  Oceniono 25 razy 19

  A dlaczego kwalifikuje sie to jako kradziez z wlamaniem?

  Jesli jest jest grozny wybuch, to jest to akt terrorystyczny.

  Odlamki moga zagrazac zyciu zupelnie przypadkowych osob,
  w tym policjantow w tej akcji.

 • przemo_opole

  Oceniono 26 razy 8

  Jednym zdaniem: Policja pozwoliła na wysadzenie bankomatu...
  No, ale kasety z kasą uratowane, pytanie co było więcej warte?

 • phugoid

  Oceniono 8 razy 6

  to sie janusze zdziwili

 • stachkaz1947

  Oceniono 9 razy 5

  Nie był to GANG OLSENA?

 • marywil2012

  Oceniono 7 razy 3

  jak to robi pis poprzez wyciąganie kasy z banków czarneckiego to było ok, tak? nawet pomagali chrznowskiemu zacierać ślady, aby potem go potrzymać dla picu w areszcie.

 • wylye

  Oceniono 15 razy 3

  Zastanawia mnie jedno. Z artykułu wynika, że akcja była świetnie przygotowana a grupa przestępcza została dobrze "rozpoznana" używając języka służb.
  Skoro była "zasadzka" to dlaczego doszło do wysadzenia bankomatu?
  Przecież, z opisu tego zdarzenia, jawnie wynika, że policja powinna w tej sytuacji odpowiedzieć za zniszczenia, i powstałe zagrożenie.
  Policja powinna przede wszystkim CHRONIĆ mienie i ludzi.
  Policja nie powinna "obserwować" jak ktoś minuje bankomat, wysadza go i dopiero wtedy go łapać. Policja nie powinna i nie ma prawa "oczekiwać na eskalację przestępstwa" bo powinna mu zapobiegać.
  Tak samo jak nieoznakowany radiowóz w normalnym kraju nie będzie jechał za przestępcą by zsumować wszystkie punkty i "by kara była wyższa" tylko ma (w tym normalnym kraju) zapobiegać kolejnym wykroczeniom.
  Normalny kraj ukarałby policjantów za ich "strategię czekania na wybuch" tak samo jak ukarałby zwierzęta w policyjnych mundurach przykładające paralizator do skutego człowieka celem wymuszenia zeznań lub tylko dla zabawy - jak było to w przypadku I Stachowiaka. W normalnym kraju - policjant strzelający do uciekającego jak to miało miejsce w Koninie, siedziałby już na sankcji - nie zaś w szpitalu "dla poratowania zdrowia" Ale to wszystko (na szczęście) w normalnych krajach...

 • holzmilak

  Oceniono 5 razy 1

  PiS rozdaje kasę.Nie trzeba kraść,ale im mało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX