Nagrody Grand Press rozdane. Tomasz Sekielski Dziennikarzem Roku 2019

10 grudnia na gali finałowej Grand Press 2019 ogłoszono wyniki konkursu na najlepsze materiały dziennikarskie roku, laureatów nagród specjalnych oraz zwycięzcę głosowania redakcji na Dziennikarza Roku 2019. Tytuł ten zdobył Tomasz Sekielski, autor filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu". Zobacz, kto otrzymał nagrody w ośmiu kategoriach oraz nagrody specjalne.

Tytuł Dziennikarza Roku to wyróżnienie za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. To jedyna taka nagroda w polskich mediach, a przyznają ją sami dziennikarze, kolegia redakcyjne: prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe. Nie ma tu żadnego jury, o zwycięstwie decyduje liczba punktów uzyskana w głosowaniu redakcji. 

Tomasz Sekielski zdobył w głosowaniu redakcji rekordowe 253 punkty. Otrzymał statuetkę w kształcie stalówki zaprojektowaną przez Annę Rzeźnik i czek równowartości 10 tys. euro. Za nim byli: Bertold Kittel (TVN, 89 pkt), Andrzej Stankiewicz (Onet, 35 pkt), Marek Sekielski (producent "Tylko nie mów nikomu", 23 pkt), Magdalena Gałczyńska (Onet, 19 pkt). 

Grand Press w ośmiu kategoriach

Na gali wręczono także nagrody Grand Press za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe. Na konkurs w tym roku wpłynęła rekordowa liczba 850 prac, 55 przeszło do finału. Zwycięzcy w kategoriach otrzymali czeki o równowartości 5 tys. złotych.

W kategorii NEWS nagrodę zdobyła Magdalena Gałczyńska (Onet) za tekst „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości”.

W kategorii DZIENNIKARSTWO ŚLEDCZE nagrodę zdobył Bertold Kittel („Superwizjer” TVN) za materiał „Pancerny Marian i pokoje na godziny”.

W kategorii PUBLICYSTYKA nagrodę zdobył Rafał Woś („Tygodnik Powszechny”) za tekst „Homo sovieticus po latach”.

W kategorii REPORTAŻ PRASOWY nagrodę zdobyła nieżyjąca już Bożena Aksamit („Gazeta Wyborcza", "Duży Format”) za reportaż o ofiarach ks. Henryka Jankowskiego pt. „Sekret Świętej Brygidy”.

W kategorii REPORTAŻ TV/ WIDEO nagrodę zdobyli Tomasz Sekielski i Marek Sekielski (YouTube, Sekielski) za film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu” .

W kategorii REPORTAŻ RADIOWY nagrodę zdobyli Jolanta Rudnik i Andrzej Rudnik (Polskie Radio Koszalin) za materiał „Niedokończona żałoba”.

W kategorii WYWIAD nagrodę zdobył Robert Mazurek („Dziennik Gazeta Prawna”) za tekst „Związki partnerskie nie są złe”

W kategorii DZIENNIKARSTWO SPECJALISTYCZNE nagrodę zdobył Lech Dawidowicz („Czarno na białym” TVN 24) za materiał „Pegasus”.

>>> Tomasz Sekielski Dziennikarzem Roku 2019. Zobacz rozmowę z autorem filmu "Tylko nie mów nikomu":

Zobacz wideo

Trzy nagrody specjalne

Wręczono również nagrody specjalne przyznane przez redakcje "Pressa".

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego dla najlepszego dziennikarza sportowego dobył Michał Kołodziejczyk z Wirtualnej Polski.

Grand Press Economy, nagrodę za dziennikarstwo ekonomiczne, otrzymał Grzegorz Osiecki z „Dziennika Gazety Prawnej”.

Grand Press Digital, nagroda za innowacyjne wykorzystywanie nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej, trafiła w ręce fact-checkingowego serwisu Konkret24.

Więcej o:
Komentarze (34)
Nagrody Grand Press rozdane. Tomasz Sekielski Dziennikarzem Roku 2019
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 17 razy 11

  Brawo! Dołączam się do gratulacji. Pokazywać prawdę, walczyć z zakłamaniem. Niech święte krowy wiedzą że są obserwowane.

 • samuel_winchester

  Oceniono 7 razy 7

  Ogórkowa z komuchem Wolskim się nie załapali?
  Skandal!!!

 • polakadam

  Oceniono 13 razy 7

  Nikogo od SSakiewicza nie nagrodzili? Nawet za słynne naklejki strefa wolna..? Ani żadnego czopka od kurskiego?
  Przeoczenie może?

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 4 razy 4

  A gdzie HOLEcka Danuta? Ona jest najlepsza! Zawsze gotowa i niezależna.

 • fakiba

  Oceniono 6 razy 4

  Brawo , im się "po prostu te nagrody należały" , moje gratulacje .

 • hatteras

  Oceniono 12 razy 4

  Juz widze jak skrajnie debilny element z sekty radia maryja nazwie Pana Tomasza Zydem lub masonem.....a moze to bylby ciekawy temat do nowego filmu pt Swiat widziany oczami sekty rm.

 • pacjentopolski

  Oceniono 2 razy 2

  Super gratulacje :). Nagroda adekwatna do tematów zaistniałych i Osób je nagłaśniających. Dzięki Panu T. Sekielskiemu milczenie stało się mową, dzięki innym nagrodzonym nieświadomość staje się świadomością a tego społeczeństwu , nam potrzeba. Czuję się dumny ...... Uznanie dla wszystkich.......

 • yan57

  Oceniono 6 razy 0

  towarzystwo wzajemnej adoracji się obdarowało a raczej rozdzieliło nagrody .. tvn wyborcza i onet ...wszyscy PO tej samej słusznej i usłużnej linii partyjnej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX