Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 15 grudnia zrobimy zakupy?

Od 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, jednak w grudniu obowiązują wyjątki od tej reguły. Ze względu na święta w najbliższych tygodniach będziemy mieli więcej okazji do niedzielnych zakupów.

Od marca 2018 roku niedzielne zakupy można robić tylko w tych sklepach, które nie zostały objęte zakazem handlu. Dotyczy to niektórych placówek handlowych takich jak apteki, kawiarnie, cukiernie, stacje benzynowe, kwiaciarnie, sklepy gdzie sprzedaje właściciel lub jego rodzina.

Niedziele handlowe 2019. Czy 15 grudnia wypada niedziela handlowa?

Grudzień jest wyjątkowym miesiącem ze względu na Boże Narodzenie i zbliżający się nowy rok. Z tego powodu ustawodawca wprowadził większą liczbę niedziel handlowych. 15 grudnia otwarte będą wszystkie sklepy i centra handlowe. Niedziele handlowe wypadają też w niedziele 22 i 29 grudnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku: tylko siedem razy w roku

Kolejna zmiana w terminach niedziel handlowych przypadnie już w 2020 roku. Od tego momentu niedziele bez zakazu handlu będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku. Zgodnie z założeniami ustawy mogą to być następujące terminy:

 • 26 stycznia 2020
 • 5 kwietnia 2020
 • 26 kwietnia 2020
 • 28 czerwca 2020
 • 30 sierpnia 2020
 • 13 grudnia 2020
 • 20 grudnia 2020
Więcej o:
Komentarze (19)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 15 grudnia zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • Oceniono 10 razy 6

  Wiadomość o handlowej niedzieli przyjęliśmy wraz z rodziną oraz znajomymi , lokatorami bloku oraz mieszkańcami osiedla bez zaskoczenia ponieważ informacje na ten temat podawane są systematycznie z częstotliwością dwóch dziennie od czwartku począwszy. Pomimo wszystko na porannym zebraniu w piwnicy wyraziliśmy swój entuzjazm.

 • jezierskiadam

  Oceniono 13 razy 5

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 3

  Czy w najblizsze piatkowe popoludnie i w sobote zrobimy zakupy, bedziemy mieli mozliwosc skorzystania z transportu publicznego, czy bedzie szansa dostac sie na lotnisko Ben Guriona ?

  Czy w piatek od godziny 16 do niedzielnego poranka bedzie mozna kupic bilety na autobus z Beer Szewy do Elatu?... - WYJASNIAMY

 • c.t.k

  Oceniono 5 razy 3

  Masz szczęście, że na tym forum jest kultralne towarzystwo. Gdybyś tak pytająco, przez cały rok, kilka razy w tygodniu, o 5 rano, przynudzał u siebie w domu, to w końcu by ci ktoś przy3.14erdolił.

 • darasxx

  Oceniono 7 razy 3

  Po co te handlowe niedziele...Zamknijmy wszystkie palcówki handlowe, Niech "staną" koleje, autubusy i szpitale...A na urlop wyślijmy też strażaków i policjantów..Słowem niech stanie cały kraj i poświęci się w modlitwie za zdrowie naszego najjaśniejszego kurdupla...Będzie wtedy tak pięknie...

 • lech40

  Oceniono 5 razy 3

  NOWE. Redaktor dowcipniś...

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 3

  Dziś przypada rocznica dnia, w którym Jarosław Kaczyński spał do południa.

 • domowy daeodon

  Oceniono 1 raz 1

  I znowu awantura domowa!! Ja handlową w niedzielę chcę chodzić kręconymi drzwiami non stop, żona ruchomymi schodami dzieci zaś chcą w centrum handlowym przebywać jedynie w miejscu zabaw- i znowu teściowa będzie miała decydujące zdanie czyli do kościoła i z handlowej niedzieli kicha.

 • zawszedak111

  Oceniono 4 razy 0

  Przestań NPK!!!
  Ku**a, przestań wreszcie!!!
  Nie ośmieszaj się dalej, baranie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX