Jest wyrok ws. tragedii na otrzęsinach na UTP w Bydgoszczy. Wśród skazanych m.in. były rektor

Trzy osoby usłyszały wyroki więzienia w zawieszeniu w związku z organizacją otrzęsin na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy w 2015 r. W trakcie imprezy zginęło troje studentów.

Bydgoski Sąd Okręgowy skazał byłego rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego prof. Antoniego B. na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata - podaje "Gazeta Pomorska". Karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata usłyszała również była przewodnicząca rady samorządu studenckiego Ewa Ż. Andrzej Z., szef ochrony zewnętrznej firmy, został skazany na osiem miesięcy więzienia (to również kara w zawieszeniu).

Każda z trzech osób musi zapłacić również grzywnę oraz po 20 tys. zadośćuczynienia na rzecz bliskich ofiar tragedii. Były prorektor ds. studenckich Janusz P. został uniewinniony. 

Zobacz także: 25-letni motocyklista chcąc uniknąć zderzenia z wyjeżdżającym samochodem, położył jednoślad i sunął po jezdni

Zobacz wideo

Wyrok ws. tragedii na imprezie UTP Start Party

Do tragedii doszło w nocy z 14 na 15 października 2015 r. Dwie studentki w wieku 24 i 20 lat oraz 19-letni student zginęli w zatłoczonym łączniku między dwoma budynkami uniwersytetu. Przyczyną śmierci studentów było niedotlenienie spowodowane uciskiem na klatkę piersiową.