Jest wyrok ws. tragedii na otrzęsinach na UTP w Bydgoszczy. Wśród skazanych m.in. były rektor

Trzy osoby usłyszały wyroki więzienia w zawieszeniu w związku z organizacją otrzęsin na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy w 2015 r. W trakcie imprezy zginęło troje studentów.

Bydgoski Sąd Okręgowy skazał byłego rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego prof. Antoniego B. na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata - podaje "Gazeta Pomorska". Karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata usłyszała również była przewodnicząca rady samorządu studenckiego Ewa Ż. Andrzej Z., szef ochrony zewnętrznej firmy, został skazany na osiem miesięcy więzienia (to również kara w zawieszeniu).

Każda z trzech osób musi zapłacić również grzywnę oraz po 20 tys. zadośćuczynienia na rzecz bliskich ofiar tragedii. Były prorektor ds. studenckich Janusz P. został uniewinniony. 

Zobacz także: 25-letni motocyklista chcąc uniknąć zderzenia z wyjeżdżającym samochodem, położył jednoślad i sunął po jezdni

Zobacz wideo

Wyrok ws. tragedii na imprezie UTP Start Party

Do tragedii doszło w nocy z 14 na 15 października 2015 r. Dwie studentki w wieku 24 i 20 lat oraz 19-letni student zginęli w zatłoczonym łączniku między dwoma budynkami uniwersytetu. Przyczyną śmierci studentów było niedotlenienie spowodowane uciskiem na klatkę piersiową.

Więcej o:
Komentarze (28)
Jest wyrok ws. tragedii na otrzęsinach na UTP w Bydgoszczy. Wśród skazanych m.in. były rektor
Zaloguj się
 • mywork

  Oceniono 20 razy 12

  Dlaczego najsurowszy wyrok dostała przewodnicząca samorządu studenckiego? Ona akurat nie miała zupełnie doświadczenia w organizacji takiej imprezy, to był jej debiut w roli przewodniczącej, a rektorzy powinni wyznaczyć kogoś do nadzorowania jej pracy! Jak dla mnie największą winę ponosi ochrona, która w porę nie zareagowała na tworzący się problem, nie zakazała wstępu ponadmiarowej ilości ludzi wchodzących na imprezę oraz rektorzy, którzy tak na prawdę tylko parafowali kolejne zgody, nie interesując się przy tym czy wszystko idzie zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Ta dziewczyna to klasyczny "kozioł ofiarny"

 • 1docentpj

  Oceniono 7 razy 7

  Szkoda mi Pana Antoniego, wspominam go z sentymentem. Z trzydzieści parę lat temu miałem z nim ćwiczenia z fizyki. On wtedy był jeszcze doktorem, bardzo spokojny i potrafiący wszystko tłumaczyć wykładowca. Super gość. Szkoda że teraz musi odpowiadać za czyjąś głupotę.

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  Rektor skazany za ucisk klatki...

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 29 razy -3

  No dobrze. Ale wydaje mi się, że ani rektor, ani przewodnicząca, ani szef nie uciskali klatek piersiowych trójki studentów - robili to koledzy i koleżanki ofiar. Co z nimi? Jeśli zachowywali się gorzej od bydła, to chyba też powinni być pociągnięci do odpowiedzialności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX