ABW zatrzymało Ukraińca, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny w Polsce

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali obywatela Ukrainy, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny w Polsce. Ładunek miał zostać zdetonowany na terenie jednego z centrów handlowych w Puławach.
Zobacz wideo

Jak podaje TVP Info Maksym S. mieszkał w Polsce od około dwóch miesięcy, a przygotowania do zamachu zaczęły się w październiku. Według ustaleń śledczych ABW wynika, że mężczyzna zdążył już nawiązać kontakt z islamskimi radykałami, pochodzącymi prawdopodobnie z Tadżykistanu. Na razie nie wiadomo, czy znajomi Ukraińca również przebywają w Polsce.

Funkcjonariusze ABW zatrzymali Ukraińca, który planował zamach w Polsce

Z informacji dziennikarzy TVP Info wynika, że Ukrainiec chciał zdetonować samochód pułapkę na terenie centrum handlowego w Puławach w województwie lubelskim lub przeprowadzić zamach z użyciem materiałów wybuchowych i broni palnej. Niedoszły zamachowiec miał deklarować, że chce by zamach pochłonął jak największą liczbę ofiar. Śledczy na razie nie ujawnili, czy miał być to zamach samobójczy, czy samochód pułapka miał być zdetonowany zdalnie.

- Podejrzanemu przedstawiono zarzut przygotowania do zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii - poinformowała Prokuratura Krajowa.  Kolejnym przestępstwem, o które podejrzewany jest mężczyzna, są groźby pobicia "niewiernych lub bezwyznaniowców".

Ukrainiec mógł zostać wydany przez ludzi, z którymi miał styczność - śledczy uważają, że znajomi mężczyzny byli przez niego zastraszeni i uważali go za religijnego radykała. Mężczyzna niedawno przeszedł na islam. Maksym S. został zatrzymany 4 grudnia. Decyzją sądu trafił on do tymczasowego aresztu. 

Więcej o:
Komentarze (204)
ABW zatrzymało Ukraińca, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny w Polsce
Zaloguj się
 • jednooki.pirat

  Oceniono 45 razy 35

  To samo ABW, które nie potrafiło prześwietlić Banasia? Jak to jest możliwe, że namierzają anonimowego Ukraińca, których jest w Polsce milion, kiedy nie potrafią spojrzeć w deklaracje majątkowe osoby powoływanej na tak ważne stanowisko? Serio pytam. Bo jak myślę o profesjonalizmie służb to przypominają mi się rządowi kierowcy, którzy co tydzień przydzwaniają w coś.

 • czechy11

  Oceniono 52 razy 28

  Tyle tych afer w PiS ze trzeba wyprodukować jakieś strachy dla ameb wiejskich ksztalcących swój intelekt przed TVPiS😂😂

 • Miru Web

  Oceniono 33 razy 21

  Coś mi się wydaje, że służby muszą się teraz czymś wykazać.Wybrali zamach, powiązania z radykałami islamskimi, ukrainca, no a nad wszystkim czuwa tvpinfo.Poczekajmy.

 • laik404

  Oceniono 29 razy 17

  Przykrywamy Banasia?

  "Niedoszły zamachowiec miał deklarować, że chce by zamach pochłonął jak największą liczbę ofiar. "
  =======
  A nie powiedział że jak bum-cyk, cyk chce wysadzić cały świat? I jak ta wspaniała ABW, z szefem który awansował o 17 stopni wojskowych w 1,5 roku, tenże świat uratowała?

  No jacież nie pier..dolę, jakie te pisowskie służby są wspaniałe mnóstwo bardzo!

 • czechy11

  Oceniono 44 razy 16

  Płynąca już jak rzeka liczba afer PiS wymusza na naszych dzielnych PiS służbach produkcje zamachowców w ilościach hurtowych. Aż dziw ze przez 30 lat nie było takiej ich liczny jak od chwili kiedy afery PiS wypływają każdego dnia w liczbach mnogich 😂😂😂

 • biesczad1

  Oceniono 19 razy 15

  I w TVPiSzczujni będzie o "zamachu", a nie o konferencji NIK...

 • nick221

  Oceniono 26 razy 14

  Znaczy, ABW wycisza konferencję NIK...? Wszystkie ręce na pokład! Po południu z pewnością CBA zrobi jakieś spektakularne zatrzymanie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX