Nagroda Nobla. Donald Tusk dziękuje Oldze Tokarczuk: Za to, co napisałaś i za to, co napiszesz

Polska pisarka Olga Tokarczuk odbierze dziś literacką nagrodę Nobla za 2018 rok. Słowa podziękowania do noblistki skierował także były premier Polski Donald Tusk.
Zobacz wideo

Donald Tusk za pośrednictwem Twittera podziękował Oldze Tokarczuk za jej dotychczasową twórczość.

Dzień dumy i radości. Polski dzień. Tak samo cieszyliśmy się i byliśmy dumni z Miłosza, Wałęsy i Szymborskiej. Dziękujemy, Pani Olgo, za to, co napisałaś i za to, co napiszesz

- napisał były premier.

Olga Tokarczuk odbierze dziś literackiego Nobla - podziękowania od Donalda Tuska

W Sztokholmie o godzinie 16:30 rozpocznie się gala wręczenia nagród Nobla przyznawanych przez Szwedzką Akademię Nauk. Statuetki wręczać będzie król Szwecji Karol XVI Gustaw. Olga Tokarczuk odbierze nagrodę przyznają jej za "wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Polka od lat była wymieniana wśród faworytów do literackiego Nobla. Wcześniej pisarka wyróżniona została nagrodą "The Man Booker International Prize 2018" za powieść "Bieguni" oraz statuetkami Nagrody Literackiej "Nike" za książki "Bieguni" i "Księgi Jakubowe".

Olga Tokarczuk dołączy do grona pięciu polskich noblistów wyróżnionych w dziedzinie literatury: Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Henryka Sienkiewicza i Władysława Reymonta.

Więcej o:
Komentarze (185)
Nagroda Nobla. Donald Tusk dziękuje Oldze Tokarczuk: Za to, co napisałaś i za to, co napiszesz
Zaloguj się
 • prop-trading.pl

  Oceniono 45 razy 19

  Wielkie gratulacje:) Nic więcej nie dodam, po prostu szalenie się cieszę z tego Nobla

 • tempa-dzida2

  Oceniono 51 razy 17

  Naprawdę nie rozumiem, dlaczego PIS tak bardzo nienawidzi "Polskiej Noblistki" ????
  Może jakby mordowała ludzi wzorem "żołnierzy wyklętych" mieli by dla niej szacunek ????

 • pronti75

  Oceniono 39 razy 13

  Artykuły o Banasiu- pissdzielska trollnia zapomina o swoim istnieniu, najmniejsza wzmianka o Tusku- trolle naku...ają w klawiaturę, aż się dymi- jacy wy jesteście żałośni...

 • chi-neng

  Oceniono 33 razy 11

  Pisia trollownia, za judaszowe srebrniki i ruskie kopiejki, cała już wyległa, z pluciem na tych, z których powinna być dumna, bo przynoszą pozytywną sławę Polsce w świecie, a nie leja cuchnącym kaczym bagnem.
  Niczym sekto-mafia spłodzona i uformowana przez JK, jego przydupasów i Kościół.
  Zdrajcy własnej Ojczyzny nie znają poczucia dumy z dorobku ludzi naprawdę zasłużonych pozytywna działalnością dla państwa.
  ICH DOROBKIEM JEST DEWASTOWANIE, TEGO PAŃSTWA I JEGO PRAWORZĄDNOŚCI, RELACJI SĄSIEDZKICH, POZYCJI W EU I W ŚWIECIE, JUŻ DRUGA KADENCJĘ

 • myciel66

  Oceniono 13 razy 9

  Stosunek do naszej nowej Noblistki, to jest linia podziału PiS a reszta społeczeństwa. PiS dowartościował i kupił tę mniej zajętą czytaniem część społeczeństwa. Szczuje na tych, którzy podźwignęli po PRL-owskiej zapaści Polskę, w sumie jest takich jak Tusk czy Tokarczuk, bo Kaczor jest zakompleksiony, nie licząc fobii paranoi smoleńskiej i warcholstwa, których jest nosicielem. Ponieważ nasza nieokrzepła demokracja nie może dać sobie rady z tym przewrotem, to musimy czekać aż puczyści pozagryzają się, albo upomni się o swoje źle zarządzana i okradana gospodarka. Cierpliwości. A Pani Tokarczuk serdecznie gratuluję i bardzo cieszę się z jej sukcesu.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 25 razy 9

  fakt !
  jestesmy pokoleniem polskich Noblistów
  Miłosz miał to szczęscie, ze załapał się na Solidaeność /i my też !/ i dzięki "S" i na Pomniku gdańskim uwieczniony i Polska Go zna
  Lechu jako jedyny na swiecie rozpoznawalny
  choć przez komusza władze tak deprecjonowany
  jak Olga teraz
  Wisławę ciemnota omijała a dopiero na pogrzebie dała pokaz "miłosci"
  dziś mozemy sie cieszyc z Noblistki
  dzieki wzglednej jeszcze wolnosci słowa
  brawo i gratulacje wielkie

 • staefun

  Oceniono 29 razy 9

  Antypolscy antypatrioci, którzy plują na polską noblistkę Olgę Tokarczuk niegodni są miana Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX