Pogoda. Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW. Silny wiatr w 15 powiatach

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Ostrzeżenia I stopnia obowiązują we wszystkich powiatach nadmorskich w województwach zachodniopomorskim i pomorskim.

Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w 15 powiatach: kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim oraz w Świnoujściu i Koszalinie w województwie zachodniopomorskim oraz słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, nowodworskim, Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie w województwie pomorskim. Synoptycy z IMGW przewidują, że w strefie nadmorskiej będzie dziś wiał wiatr, który może osiągnąć prędkość nawet 85 km/h.

IMGW: W Kołobrzegu odnotowano podmuchy wiatru o prędkości 80 km/h

Do godziny 6 rano maksymalne porywy wiatru zanotowano w Kołobrzegu (80 km/h), Dziwnowie (75 km/h) oraz Darłowie (70 km/h). Meteorolodzy prognozują, że w ciągu kolejnych kilku godzin porywy mogą dochodzić miejscami do 75 km/h, po czym wiatr zacznie stopniowo słabnąć.

>>> Miliony wirusów krążą nad naszymi głowami

Zobacz wideo

Ostrzeżenia IMGW. Poziom wody w Bałtyku może się podnieść

IMGW wydał także ostrzeżenia hydrologiczne I stopnia. Dotyczą one wybrzeża w województwach zachodniopomorskim i pomorskim oraz morskich wód wewnętrznych RP (Bałtyk Południowy i Południowo-Wschodni). "W związku z prognozowaną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną wzdłuż Wybrzeża przewidywane są gwałtowne wzrosty poziomów wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów ostrzegawczych" - informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni.

Więcej o: