Komentarze (273)
Szczyrk. Szef firmy zlecającej prace nie wierzy, że winę za wybuch ponosi przewiert. "Źle się z tym czuję"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ola-blue

  Oceniono 6 razy 6

  Polska bylejakość i tumiwisizm. Prowizorka kwitnie

 • jesiotr99

  Oceniono 6 razy 6

  wcale nie musze daleko szukać, nie tak dawno, koło mojego domu przewiert rozwalił jakieś kable których nie było w żadnych planach, po godzinie pojawiła się policja i wojsko, okazało się że to był jakiś tajny kabel łączności NATO...

 • wesslingharald

  Oceniono 14 razy 6

  Zamiast gdybać trzeba było, zgodnie z procedurami i zdrowym rozsądkiem, poprosić o mapkę. Prosta sprawa. Jednych ratuje przed śmiercią innych przed wieloletnimi wyrokami. Nie chciało się, czy paru groszy było szkoda?

 • acototak

  Oceniono 5 razy 5

  Po pierwsze, czy gazociąg był tam gdzie pokazywały plany/rysunki/mapy?

 • rav1986

  Oceniono 7 razy 5

  Daje głowę uciąć że rura była w innym miejscu niż na mapie. Ja mam na działce 3mb obok mapy. Szwagier ma mieć w granicy a ma na skos przez działkę bo tak sobie ktoś wykopał 10lat temu gdy jeszcze nie był właścicielem parceli. Bur.del panowie!

 • kazimierz111

  Oceniono 7 razy 5

  Chce się powiedzieć, ze historia się powtarza: "zmieścisz sie smiało ...". Wtedy też się nie udało! Polska bylejakość i nonszalancja gdzie indziej w Europie nie do pomyślenia.

 • algreg

  Oceniono 7 razy 5

  ja tej RODZINY nie znałem i też źle sie czuję. Mam wieloletnie doświadczenie zawodowe w branży związanej z sieciami wod-kan i gaz i uważam ,ze na 99,999% ta tragedia to sprawa przewiertu.

 • koenzymq10

  Oceniono 11 razy 5

  - No weź tam tej Stefan przewierć nie?
  + Podziemnie czy odkrywkowo?
  - No tam tak po kosztach co by tam nie? No wiesz, oni dali pozwolenie na odkrywkę, ale ja już w przetargu dałem mniej forsy, więc nie da rady odkrywkowo, a wam też cosik się skapnąc musi, co nie?
  + He he, no jasne. Dobra, zrobimy.

 • caards

  Oceniono 9 razy 5

  No, tak. Wszelkie roboty ziemne, gdzie pod powierzchnią mogą się znajdować instalacje gazowe, wodne i elektryczne - należy wykonywać wyłącznie ręcznie: bez żadnych elektronarzędzi i mechanicznego sprzętu budowlanego.

 • virtualnapaskuda

  Oceniono 4 razy 4

  Moze przewiercili dwie rury: gazowa i kanalizacyjna. Wiec gaz poplynal do domu rura. kanalizacyjna i blyskawicznie napelnil dom wybuchowa mieszanka. Datego bylo to takie szybkie i grozne.

 • coelka

  Oceniono 8 razy 4

  Zezwoleń nie mieli do więzienia, niech się polskie Janusze uczą obowiązku i działania z prawem. To ludzie przestaną ginąć czy na pasach czy przez wykonywanie prac budowlanych bez zezwoleń . Chcę żyć w normalnym kraju a nie gó...anej republice trzeciego świata.

 • walsmet

  Oceniono 4 razy 4

  Ta prokuratura to jasnowidze wszystko wiedzący na poczekaniu. Tajemnica tej tragedii jest prosta, na jakiej głębokości był gazociąg, a na jakiej POWINIEN BYĆ.

 • jacmenos

  Oceniono 8 razy 4

  wierć spokojnie ! zmieścisz się !

 • hrkukus

  Oceniono 8 razy 4

  Niestety, to wynik naszego bałaganiarstwa na każdym kroku. Nie wiadomo, czy rura jest tam, gdzie projektowano, i czy jest na właściwej głębokości. Nie ma pewności, czy odbierający pracę w ogóle widział ten rurociąg, choć jego/ich pieczątki i podpisy są na właściwym miejscu. Wykonawca obecnych prac z planami pewnie się nie zapoznał, a nawet jeśli, nie miał czasu zająć się sprawą, wszak był piątek. Jeśli nawet ustalił głębokość i miejsce, pracownicy wiedzieli lepie. Jednym słowem, śmiało, zmieścisz się. Jeszcze sporo wody upłynie (jeśli nie będziemy mieli pustyni w kraju) nim przekonamy się do procedur, dokładności i podobnych "drobiazgów", ostatecznie przyszły z zachodu. Tacy my są.

 • xsawer

  Oceniono 4 razy 4

  Śmiało, zmieścisz się...
  Przecież mapy geodezyjne są dla frajerów.

 • marywil2012

  Oceniono 4 razy 4

  nie ma sensu cytować takich wypowiedzi. chyba, żeby przypomnieć, że pis też nie widzi związku pomiędzy: nie słuchaniem przez lotników ostrzeżeń urządzeń o zbliżaniu się do ziemi samolotu, obecności dowódcy w kokpicie i braku doświadczenia lotników i braku przygotowania lotniska do lądowania samolotu kaczyńskiego.
  PiS też wolał - wbrew oczywistym faktom - angażować szarlatanów do udawadniania zamachu, którego nie było.
  Tu będzie deweloper oraz firma wykonująca, które będzie wierzyła w sabotaż pewnie albo w ingerencję wrogich sił.

 • micro5

  Oceniono 4 razy 4

  Proste dokonać wykopu i wszystko będzie jasne, dywagacje dziennikarzy to tak ja i odnośnie historii którą znają jak historycy z opisów

 • kolega.zenka

  Oceniono 6 razy 4

  Tyle czasu minęło i jeszcze nie zlecono dokopania się do tej rury, aby sprawdzić co się stało.

 • juma07

  Oceniono 3 razy 3

  Na wiarę to u księdza, trzeba zaglądać do dokumentacji, a nie wierzyć, że na tej głębokości nic nie powinno być, do czasu aż będzie.... i było.

 • haniku72

  Oceniono 3 razy 3

  co za dziennikarski bełkot. Bez składu i ładu. Sprawdźcie najpierw jakie zgody wydało miasto korzystając z prawa dostępu do informacji publicznych, a później piszcie. Jeśli mieli zrobić wykop, a dopiero później wwiert to winę ponosi wykonawca, który nie zastosował się do wytycznych. Jeśli miasto wydało zgodę na ryzykowny odwiert bez odsłaniania to ponosi taką samą wine jak wykonawca.

 • 2stan13

  Oceniono 5 razy 3

  Urząd Miasta wydał zgodę jedynie na wykonanie otwartego wykopu, ale chęć zaoszczędzenia paru groszy na doprowadzenie terenu z przed wykopu, doprowadziła do tragedii!

 • grzesiek421

  Oceniono 3 razy 3

  czy rura gazowa była na odpowiedniej głębokości???? Czy prokuratorzy mają miarkę 2m? Być może nie powinno być rur tak głęboko, ale wtedy odpowiedzialność sięga wyżej, zahacza o urzędy, i dlatego prokuratorzy nie mieli miarki...

 • zb.piswon

  Oceniono 5 razy 3

  Źle się z tym czuje... źle to się można czuć, że się komuś na odcisk nadepnęło...

 • arius9

  Oceniono 3 razy 3

  Ile to razy okazywało się, że plany terenu niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy 3

  Po prostu samo jebło. Palant zatrudnia palantów.

 • uzdek98

  Oceniono 5 razy 3

  panie majster, jakaś tu rura jest, przecież być pusto... spokojnie janusz, zmieścisz sie śmiało...

 • andrzej2310

  Oceniono 9 razy 3

  Nasuwają się pytania:
  1. Czy firma posiadała pracowników ze stosownymi uprawnieniami do wykonywania robót?
  2. Czy prace były nadzorowanie przez inspektora nadzoru z uprawnieniami?
  3. Czy był obecny geodeta i wytyczył przebieg linii?
  4. Czy firma posiadała odpowiednie zgody z tytułu prawa budowlanego do prowadzenia robót?

 • shtalman

  Oceniono 11 razy 3

  Może ten budynek był na przeglądzie technicznym w Samarze i ruscy podłożyli pasy z punktowymi ładunkami wybuchowymi? Drzwi w salonce były nadpalone

 • podmiot.lir

  Oceniono 5 razy 3

  Acha, oni nie korzystają z planów, tylko na 'czuja', albo dzwonią do wróżki. Fajnie.

 • anders76

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuje poczekac z gdybaniem az uszkodzone miejsce zostanie odkopane. Mozliwosci jest sporo, bezposrednie trafienie, pekniecie z powodu naprezen gruntu spowodowanych bliskim przeciskaniem, zboczenie elementu przeciskanego itp.
  Naturalnie, jezeli byla zgoda na przekop a robili inaczej to leza w kazdym przypadku.
  W Polsce jest rozlegla siec gazownicza, na przyszlosc nalezy wymagac kazdorazowej zgody gazownikow na grzebaniepod ziemia.

 • burn74

  Oceniono 10 razy 2

  I teraz pomyśl Polaku/hipotetycznie/.... ginie Twoja Rodzina...sądy i prokuratura są pod władzą PiS... Okazuje się,że właściciel firmy wykonującej powierzone pracy,to: wuj,szwagier,pociotek,etc. ,ale powiązany z PiS. Dziękuję za uwagę.

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 2

  Zgody na przewiert nie było tylko na wykop ale zlecili Przewiert.
  Rury tam nie powinno być ale się znalazła.
  Zagraj pan w totka bo masz passe...

 • kinlej

  Oceniono 6 razy 2

  W więzieniu będzie miał dużo czasu żeby uwierzyć.

 • nikodem0

  Oceniono 2 razy 2

  Tak serio, czy wiadomo, co się stało z ekipą robiącą ten odwiert? Czy oni nie ucierpieli? Jakoś nigdzie o tym nie piszą.

 • pan_astro

  Oceniono 1 raz 1

  Prawda jest taka, że wiercić mogli, jest to nieistotne odstępstwo na odpowiedzialność kierownika robót / budowy - który to podjął decyzję. Nawet jeśli w warunkach technicznych przyłączenia określono otwarty wykop, a nie jednoznacznie zabroniono odwiertów - nie jest to błąd w sztuce, tylko wybór innej technologii. Jeśli wiercili na poziomie, gdzie nie powinno być gazu, a przebieg instalacji jest określony w zasobach geodezyjnych, wraz z wysokościami to zawinił geodeta, który robił pomiar powykonawczy owej instalacji gazowej i zgłaszał operat do zasobów geodezyjnych. Jeśli wiercili na poziomie gdzie gaz był na mapie (wynikało to z rzędnych na mapie) to zawinił operator urządzenia, który powinien mieć do tego stosowne uprawnienia. No i kierownik robót / budowy. Ale praktyka jest taka: jak jest gaz w pobliżu, to na wszelki wypadek robimy wykop ręcznie. Tyle wynika z mojego ponad dwudziestoletniego doświadczenia inżynierskiego. Mieliśmy idiotów na budowach nie raz. Na koparce Gienek bez papierów, a Ziutek z papierami nawalony w baraku. Mieliśmy podkop fundamentu budynku istniejącego na 80 cm na całej długości na -80 względem spodu fundamentu, koparą, mimo że w projekcie jak byk w 15 miejscach napisane - odkrywki robić metodą ręczną. Cud że nikt nie zginął. ... wszędzie pełno idiotów.

 • pd2016

  Oceniono 5 razy 1

  Ja mogli kopać bez planów i bez konsultacji z gazownikami? Co to za firma?

 • next-2-come

  Oceniono 5 razy 1

  trzeba tak zamieszać, żeby na górze talii było byle gó... a pod spodem dobrze schowane asy i króle ;) no to trochę trzeba potasować talią, podpłacić w mediach, sprzedać sprzeczne opinie jako zasadne. prosta sprawa, kopią dziurki po dwóch stronach drogi, ustawiają vermeera i odpalają silnik. w tym samym czasie dochodzi do wybuchu w domu obok, prokuratura mówi jest ziązek przyczynowo-skutkowy z prowadzonymi pracami a wybuchem. ale w gazecie główna opinia jest taka, zamożny szef sporej firmy mówi, ok wiem, że tak było ale nie wierzę! w tym samym momencie w łepetynie matki kurka i jego wyznawców pojawia się nowa teoria - TUSK! wiadomo kto jest winny, wiadomo ale nie jest to takie oczywiste, jeżeli nie winisz TUSKA.

 • aldealmi

  Oceniono 1 raz 1

  Niemożliwe jest założeniespodni przez głowę. Poza tym wszystko jest możliwe.

 • debilnypemieltucek

  Oceniono 3 razy 1

  po wpisach widac ze 90% niema zadnego pojecia o tym temacie ale musi sie wypowiedziedz. a czy mogli by sie wypowiedziedz o swojej pracy podejrzewam ze 755 nie wykonuje ja rzetelnie z przepisami

 • debilnypemieltucek

  Oceniono 5 razy 1

  tak myslac przekop byl robiony po drugiej stonie ulicy od budynku ktory sie zawalil.
  to chociaz by natrafili na rure z gazem i ja przewiercili to gaz powinien ulatniac sie pod wplywem cisnienia wokol urzadzenia przewiercajacego -jest duzo miejsca wolnego dla gazu - a tu wyglada ze po przewierceniu (niby jeszcze niewiemy na 100%)gaz pod wplywem cisnienia wydostajac sie z rury nie wydostaje sie na zewnatrz wolna przestrzenia przy urzadzeniu wierconcym,ale zaraz majac wolna przestrzen robiac 180 zwrot woli wydostawac sie do domu

 • shtalman

  Oceniono 7 razy 1

  To wina globalnego ocieplenia, wieczna zmarzlina topi się i rury zapadają się głębiej niż pijany operator koparki może to sobie wyobrazić

 • 0roman0

  Oceniono 7 razy 1

  Przypuszczam że główny problem tkwi w tym że nikt tak do końca nie widział gdzie, jak głęboko jest położona rura gazowa. Teoretycznie powinno to być dokładnie oznaczone na mapce ale jak to u nas często bywa był jeden wielki bajzel. Prokuratura powinna sprawdzić mapkę i jej zgodność z rzeczywistością.
  Co nie zmienia faktu że firma od przecisku, ludzie którzy to robili powinni ponieść surowe konsekwencje.

 • stanislaw.kupiec

  Oceniono 1 raz 1

  smutno i straszno ludzie zginęli bez sensu. gdybanie na temat kto i co jest winien nie ma sensu, trzeba odkopać rurę i znaleźć miejsce przecieku

 • spicruta

  Oceniono 7 razy 1

  po co te gdybania i pisanie głupot i pouczeń. Sprawa wydaje się jasna.Gmina wydała zezwolenie na wykop ziemny,bo to zawsze jest bezpieczniej bo widać .A przewiert to działanie w ciemno.

 • polimol

  Oceniono 1 raz 1

  Sami znawcy tematu nie ma co a najgorsze to że każdy mądry po tragedii.!!!

 • ochujek

  Oceniono 1 raz 1

  Niewierzący nie mają lekko w Polsce.

 • america_n_beauty

  Oceniono 7 razy 1

  To był efekt jedzenia grochówki przez robotników i tego się proszę trzymać panie właścicielu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX