Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 15 grudnia sklepy będą otwarte?

Chociaż od 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, to grudzień jest wyjątkiem od tej reguły. Pod koniec roku będziemy mieli więcej okazji do niedzielnych zakupów.
Zobacz wideo

Ustawa zmniejszająca liczbę niedziel handlowych wprowadzona została w marcu 2018 roku. Kolejne zmiany czekają nas już od stycznia - wtedy też zakupy w niedzielę będziemy mogli zrobić maksymalnie siedem razy w roku.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 15 grudnia zrobimy zakupy?

Grudzień jest wyjątkowym miesiącem, co zostało uwzględnione przez ustawodawcę. Z powodu wypadających w tym miesiącu świąt Bożego Narodzenia możemy liczyć na trzy niedziele handlowe. 15 grudnia otwarte więc będą wszystkie placówki usługowe, w tym duże sklepy i centra handlowe.

Niedziele handlowe w 2020 roku: maksymalnie siedem razy w roku

Od nowego roku obowiązywać będzie kolejna zmiana w terminach niedziel handlowych. Będą one od 2020 roku wypadać maksymalnie siedem razy. Zgodnie z założeniami będą to dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedziela poprzedzająca Wielkanoc oraz ewentualnie w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. W 2020 roku daty te wypadają następująco:

 • 26 stycznia 2020
 • 5 kwietnia 2020
 • 26 kwietnia 2020
 • 28 czerwca 2020
 • 30 sierpnia 2020
 • 13 grudnia 2020
 • 20 grudnia 2020
Więcej o:
Komentarze (21)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 15 grudnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • Gambit szachowy

  Oceniono 4 razy 2

  Nareszcie pierwsza handlowa niedziela grudnia. Moje samopoczucie z tego powodu poprawiło się natychmiast o 100%, muszę pobić rekord dziennych odwiedzin punktów sklepowych w handlowe niedziele Józia o minimum jedną placówkę czyli 112, Jeśli to osiągnę zgłaszam swój wyczyn do księgi Guinessa

 • blahblah69

  Oceniono 4 razy 2

  Drodzy katolicy (ponoc 93% naszego spoleczenstwa) ! - zgodnie z doktryna Waszej religii powinniscie 15 grudnia pojsc na msze swieta i posiedziec w domach wraz z rodzinką, pojsc na spacer i oczekiwac na narodziny Jezusa. Jak wiadomo w adwent nie nalezy sie objadac takoż i nie potrzeba wam specjalnie wiele wiktuałow ktore mozecie se kupić przecież w sobotę. Pamietajcie aby dzien swiety świecic i nie mieć cudzych bogów przed waszym ! Poza tym pracownicy sklepow, rowniez w 93% katolicy, tez chcieliby spedzic ten dzien na adwentowej zadumie w oczekiwaniu na Boze Narodzenie wiec pozwolcie im.

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • tempa-dzida2

  Oceniono 1 raz 1

  CZY BĘDZIEMY MOGLI ZROBIĆ ZAKUPY !!!!!!!!!!
  POLSKA "DEMOKRACJA" W PIGUŁCE ...

 • domowy daeodon

  Oceniono 5 razy 1

  Czy w naszej Biedronce naprzeciwko w okresie grudniowym czyli aktualnym jak również w pracujące niedziele będzie urzędował św. Mikołaj( Leopold C) rozdający prezenty dzieciom które jeszcze w niego wierzą?!. Prośba: Oby nie był tak jak w ub.roku pijany( po interwencji policji stwierdzono wydmuchiwane powietrze to 2 .6 promila) oraz nie zmuszał dzieci( warunek otrzymania prezentu) do odsiewania piosenki wlazł kotek na płotek.

 • Oceniono 11 razy 1

  Już w maju wiedziałem że 15 grudnia zrobię zakupy dzięki treści oraz tabelce zamieszczonej przez UZ lecz żaden z informatorów departamentu handlowa niehandlowa niedziela GW nie podpowiedział mi co i gdzie mam kupić oraz robić w galerii w sklepie lub centrum handlowym,np" wyższość" jeżdżenia ruchomymi schodami nad całodziennym chodzeniem obrotowymi drzwiami?!". Mnie interesuje gdzie mogę dostać w cenie promocyjnej rodzynki cybeby.

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy -1

  Ku*wa, przestań NPK!!!
  Opamiętaj się!!!
  Jak można być aż tak bezwstydnym!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX