Wypadek na A2. Kierowcy nie zrobili korytarza życia, mimo nowych przepisów. Strażacy nie mogli dotrzeć

Strażacy z OSP KSRG Lutol Suchy udostępnili nagranie, na którym widać problemy ratowników z dotarciem do wypadku, który miał miejsce na autostradzie A2. Utrudnienia wynikały z tego, że kierowcy nie utworzyli korytarza życia.
Zobacz wideo

Jak informuje portal newslubuski.pl około godziny 16:00 w sobotę 7 grudnia na autostradzie A2 na wysokości Trzciela w województwie lubuskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kierowca osobówki miał uderzyć w tył naczepy samochodu ciężarowego.

Strażacy udostępnili nagranie z próby dojazdu do wypadku na A2 - kierowcy nie utworzyli korytarza życia

Na miejsce wysłano osiem zastępów straży pożarnej, patrole policji oraz pogotowie ratunkowe. Jeden z rozdysponowanych wozów miał jednak problem z dostaniem się na miejsce zdarzenia. Strażacy z OSP Lutol Suchy nagrali i udostępnili w internecie film, na którym widać, że kierowcy nie utworzyli korytarza życia. Tym samym zablokowali przejazd służbom na miejsce wypadku.

Od 6 grudnia tego roku tworzenie korytarza życia jest obowiązkiem każdego kierowcy. Na drodze z jednym pasem ruchu kierowcy powinni zjechać maksymalnie do prawej strony, zostawiając odstęp od poprzedzającego pojazdu. W przypadku drogi dwupasmowej kierowcy jadący lewym pasem zjeżdżają do lewej krawędzi, a kierowcy prawego pasa - do prawej. W przypadku trzech i więcej pasów kierowcy jadący środkiem powinni zjechać na prawą stronę.

Więcej o: