Długoterminowa prognoza pogody. Aż do świąt temperatura powyżej zera. Ochłodzenie nadejdzie w Wigilię

Długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że do świąt Bożego Narodzenia temperatura nie spadnie poniżej zera. Zmiana pogody ma nastąpić 24 grudnia, a więc w Wigilię. Tego dnia w niektórych regionach odczujemy mróz.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w tym tygodniu nad Polską dominować będzie pogoda niżowa. Warunki atmosferyczne będzie kształtować m.in. napływ powietrza morskiego z zachodu i północnego zachodu, co spowoduje, że pogoda będzie zmieniać się dynamicznie. W tym tygodniu możemy spodziewać się zarówno dużego zachmurzenia, przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, jak i porywistych podmuchów wiatru.

>>> Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc

Zobacz wideo

Synoptycy prognozują, że najbliższe dni będą stosunkowo ciepłe, a wraz z końcem tygodnia temperatura wzrośnie. Najchłodniej będzie we wtorek, kiedy to temperatura maksymalna będzie wahać się od 2 do 4 stopni, a najcieplej w niedzielę - wówczas termometry wskażą od 4 do nawet 10 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody. W Wigilię wyraźne ochłodzenie. Na wschodzie będzie szczypać mróz

Długoterminowa prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego z TVN Meteo pokazuje, że tydzień 16-22 grudnia również będzie stosunkowo ciepły, bo do Polski po raz kolejny napłynie cieplejsze powietrze. Od 19 do 21 grudnia temperatura maksymalna w ciągu dnia wahać się od 2 do 7 stopni Celsjusza, a w niedzielę 22 grudnia - od 3 do do 8 stopni Celsjusza. Wyraźne ochłodzenie ma nastąpić w Wigilię, czyli we wtorek 24 grudnia. Tego dnia termometry wskażą maksymalnie od 3 do -2 stopni. Najchłodniej będzie na wschodzie, gdzie odczujemy delikatny mróz. 

Więcej o: