Międzyrzecz Górny. Pożar hali z chemikaliami. Ostrzeżenie dla pobliskich powiatów: lepiej zostać w domu

Około godziny 4 rano w miejscowości Międzyrzecz Górny na Śląsku strażacy otrzymali zgłoszenie o potężnym pożarze, który pojawił się na terenie hali magazynującej odpady chemiczne. Z ogniem walczyły 23 zastępy straży pożarnej.

>>  Tomasz Podolski ze związku zawodowego strażaków Florian mówi o tysiącach nieobsadzonych etatów w policji i straży pożarnej. "Niskie pensje zagrażają bezpieczeństwu">>

Zobacz wideo

Ogień pojawił się przy ulicy Bieszczadzkiej w Międzyrzeczu Górnym w województwie śląskim w hali magazynującej odpady chemiczne oraz worki. Pomieszczenia te należały do firmy utylizującej odpady.

Ogromy pożar hali magazynującej odpady chemiczne na Śląsku

- W hali były zmagazynowane różne środki chemiczne, które miały być poddane recyklingowi. Ze względu na ilość zastępów uczestniczących w akcji oraz skalę pożaru, został on zakwalifikowany jako duży - powiedział portalowi beskidzka24.pl kpt. Tomasz Kokoszyński z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej. 

Około godziny szóstej rano pożar został opanowany. Strażacy ostrzegają jednak przed toksycznym dymem, który jest niesiony przez wiatr w stronę Czechowic-Dziedzic i Pszczyny. Na miejsce wysłani zostali przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy będą badali jakość powietrza w tych regionach. Jak podaje bielsko.info mieszkańcom terenów położonych na północny wschód od Międzyrzecza Górnego zaleca się ograniczać przebywanie na zewnątrz.

Więcej o: