Pogoda na dziś - wtorek 10 grudnia. Przelotne opady deszczu pojawią się w całej Polsce

Pogoda na dziś - wtorek 10 grudnia. Meteorolodzy ostrzegają dziś przed wieczornymi oblodzeniami, które pojawią się na wschodzie kraju. Dodatkowo na Pomorzu Zachodnim oraz w górach należy spodziewać się silnych porywów wiatru.
Zobacz wideo

We wtorek największe zachmurzenia prognozowane są w południowej i wschodniej Polsce. W całym kraju zapowiadane są dodatkowo słabe opady deszczu.

Temperatura. W ciągu dnia maksymalnie od 4 do 5 stopni

Dziś termometry pokażą bardzo równą temperaturę w całej Polsce. W Kielcach, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Opolu, Zielonej Górze, Gdańsku i Olsztynie będzie maksymalnie 4 stopnie. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim. W nocy temperatura spadnie do 2 stopni na wybrzeżu, - 3 stopni na Suwalszczyźnie i -5 stopni w miejscowościach podgórskich.

Pogoda na dziś - wtorek 10 grudnia.Pogoda na dziś - wtorek 10 grudnia. gazeta.pl

Opady. W górach możliwe zawieje śnieżne

Większe rozpogodzenia zapowiadane są w zachodnich i północnych województwach. Na wschodzie i południu przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Dodatkowo w każdym województwie mogą pojawić się dziś słabe opady deszczu. Na południu także deszczu ze śniegiem i śniegu. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu oraz w górach należy spodziewać się silniejszych porywów.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na zachodzie i oblodzeniami na wschodzie

Synoptycy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa zachodniopomorskiego, gdzie będzie wiać z prędkością do 70 km/h. W górach spodziewany jest wiatr w porywach do 120 km/h w Sudetach i 80 km/h w Tatrach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega także przed oblodzeniami w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. W tej części Polski temperatury spadną do -2 i -4 stopni przy gruncie, co może powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: