Komentarze (327)
Tragedia w Szczyrku. Przed wybuchem doszło do kłótni z robotnikami
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jagra2909

  Oceniono 15 razy 11

  No to zobaczymy jak zadziała zreformowany już ponoć, szeroko pojęty wymiar sprawiedliwości

 • xegar

  Oceniono 10 razy 10

  Pieniądze zabiły rodzinę. Bo pośpiech, nie ma czasu na zezwolenia i plany, apartamentowiec trzeba jak najszybciej uruchomić, żeby zarabiał na siebie.

  Teraz zbieramy pieniądze aby pomóc pani, która przeżyła...

 • taborex

  Oceniono 9 razy 9

  Robotnicy razem z właścicielem powinni być już w tymczasowym areszcie.
  A tak już ustalili wspólną wersję.
  I sprawiedliwość pójdzie tam gdzie prawda ....

 • artur-borubar

  Oceniono 13 razy 9

  Tak to jest jak w bananowej republice deweloperom się na wszystko pozwala...

 • doomsday

  Oceniono 10 razy 8

  Cały nadzór, wykonawcy , developer już dawno powinni siedzieć, najlepiej w różnych więzieniach. Inaczej daje się bandytom czas na uzgodnienie wersji, znajdywanie nielegalnych dojść do śledczych, prokuratora. Ziobro jak zwykle się ociąga.

 • lukturko

  Oceniono 10 razy 8

  Czym się zajmują inspektorzy nadzoru budowlanego? Legalizacją samowoli budowlanych. A czym się powinni zajmować? Jak sama nazwa wskazuje - nadzorem budowlanym. Po zawaleniu się drewnianej konstrukcji w Białce Tatrzańskiej, co było przyczyną śmierci dwóch osób, powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zakopanem triumfalnie poinformował że była to samowola budowlana. Inspektor PINB został skazany po katastrofie hali MTK w Katowicach, gdzie zginęło ponad 60 osób. W Warszawie PINB przez 10 lat usiłował doprowadzić do rozbiórki samowoli budowlanej, hotelu o nazwie Czarny Kot. Ja już 10 lat czekam na decyzję PINB w Warszawie na rozbiórkę baraku, wybudowanego nielegalnie na terenie, którego jestem współwłaścicielem. Mam nadzieję, że prokuratura sprawdzi też, czy w Szczyrku nie było zaniedbań PINB.

 • dwk67

  Oceniono 8 razy 8

  Odpowiedzialność prawna powinna być również dla wykonawców. Dopiero wtedy zastanowi się jeden z drugim czy opłaca się łamać prawo dla tej nędznej (mniej lub bardziej) wypłaty. W tym przypadku do pierdla (BEZWZGLĘDNEGO I DLA PRZYKŁADU) kilka osób. A sprawa powinna być nagłośniona. Bo jak to? Człowiek przebywa w domu i ma się bać bo jakiś łapserdak chce kilka srebrników zarobić?

 • oelefante

  Oceniono 13 razy 7

  Odpowiedzialni są ci, którzy odwiert wykonali + ci, którzy jego wykonanie zlecili + ci, którzy sprawowali nad całością nadzór.

 • Musi Cus

  Oceniono 8 razy 6

  Polska mentalność: * jakośtobędzie *

 • poppers68

  Oceniono 6 razy 6

  Nie wprowadzajcie czytelników w błąd z tą kłótnią. Piszecie w narracji zorientowania się ofiar katastrofy o nielegalności prac a rzecz dotyczyła hałasu.
  Nic nie wróci życia tym ludziom. Jednak odpowiedzialność karna patałachów - instalatorów czeka na sprawiedliwy wyrok w tej sprawie.

 • fryderykus

  Oceniono 8 razy 6

  przeiercili rure i nie ostrzegli mieszkancow tylko czekali na pogotowie gazowe...kto wie moze ta wczesniejsza kłótnia byla tego podem

 • gandalph

  Oceniono 5 razy 5

  Wiercenie bez zezwoleń to jedno. Ale jest też inny aspekt, który kompetentny organ powinien sprawdzić. We Wrocławiu, gdzie mieszkam, plany urbanistyczne są porządne dla okresu do 1945 r. Natomiast z czasów PRL - szkoda gadać. Była radosna twórczość. Nierzadko bywało tak, że przyjechała ekipa kopaczy szukać uszkodzonej rury, z planami, a jakże, i niczego nie znaleźli, bo rura w rzeczywistości biegła 200 m dalej. Bez porządnych planów wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych itd. żadna ekipa nic nie zrobi, wręcz przeciwnie, możliwe są wypadki jak w Szczyrku. (A przypomnę liczne przypadki zalegalizowanych samowolek budowlanych z przeszłości).

 • snook70

  Oceniono 7 razy 5

  Jak zwykle polskie dziadostwo.My się chyba nigdy nie nauczymy normalnie pracować.

 • maaac

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe ile osób komentujących tam było na miejscu lub oglądało okolice na Google Maps i street view. Dla mnie szokuje szerokość tej pseudo ulicy i stopień nadźgania dom na domu. Budować tam apartamentowiec? I co lądowisko helikopterów? Bo dojazd większej ilości samochodów nie możliwy.

 • emigrant_1984

  Oceniono 9 razy 5

  "Jak ustalił dziennik, firma wykonywała przewiert pod asfaltem bez odpowiedniej zgody." Ale to dobrzy katolicy, wiec sie pomodlili i .... wiercili. Na zlosc tak po katolicku.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 21 razy 5

  Takie sytuacje jak w Szczyrku, to tylko za czasów pisowskiej władzy.

 • art_102

  Oceniono 5 razy 5

  Dzisaj podano informacje, że gdzieś na wschodzie Polski robotnicy uszkodzili gazociąg i próbowali zatkać dziurę kurtką, przysypać i zwiać.
  Zainteresowali się tym przechodnie, byc może wyczuleni po tragicznych wydarzeniach Szczyrku, i zawiadomili pogotowie gazowe.
  Nie wiem,, kto zatrudnia takich idiotow, ale jak widać, tragedia niewiele w pustych łbach budowlańców maści różnej, zmieniła. Refleksji, wyciągniecia wniosków, ostrożności dalej brak, za to skrajnej głupoty, wciąż pod dostatkiem.

 • bialymisio

  Oceniono 17 razy 5

  Tak, jasne. Cała wina spadnie na robotników, względnie na wynajętą do robót firmę. Założę się, że osobom z zarządu tego dewelopera włos z głowy nie spadnie, bo przecież o niczym nie wiedziały. A jeśli już jakimś cudem ktoś z nich zostanie ukarany, to po trwającym latami procesie, zaś kara będzie co najwyżej finansowa.
  Polska.

 • zerozer52

  Oceniono 4 razy 4

  Na każdej budowie są takie klocki.

 • gwfak

  Oceniono 8 razy 4

  Tak, FAKT ustalił...
  Cała rodzina nieszczęśliwie zginęła, a FAKT dowiedział się od kogoś związanego blisko z rodziną, że się pokłócili z robotnikami, a po 20 minutach był wybuch.
  Co, zdążyli obdzwonić znajomych w tym czasie że się pokłócili.
  Fakt prdli, a inne szmatławce bezmyślnie przedrukowują licząc na klikanie.

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 4

  Przed laty katolickie Radio Plus zorganizowało koncert w Gdańsku podczas którego wybuchł pożar. Były ofiary. Sprawa rozmyła się bo klechy naciskały.

 • coelka

  Oceniono 6 razy 4

  Za to powinni odpowiedzieć prezes firmy , która robiła odwierty. Nie robotnicy ,którzy wykonywali polecenia,ale prezes zobaczymy czy w Polsce ciągle jest republika kolesi gdzie prezesi są bezkarni a tylko lecą szeregowi pracownicy i prezes firmy deweloperskiej powinien odpowied,iec bo on wynajmując firmę zezwolenia powinien miec. Sumując prezes deweloperski i prezes firmy ,która robiła odwierty kary najwyższe pracownicy też,ale działali z polecenia służbowego co reguluje kodeks pracy. Powinni w sumie złożyć sprzęciw na piśmie i żądać polecenia na piśmie,ale istne polecenie też jest ważne . Prezesi do więzienia.

 • grzechumann

  Oceniono 8 razy 4

  Tacy deweloperzy na wiochach to największe bydło. Robią co im się podoba, resztę załatwiając łapówkami.

 • dublet

  Oceniono 3 razy 3

  Może magister Przybłędzka, która otrzymała nominację na sędziego od komuny za PRL, coś z siebie wydusi?

 • uenostation54

  Oceniono 3 razy 3

  ten artykuł sugeruje, ze na skutek kłótni robotnicy doprowadzili do wybuchu gazu. wstydź się, pismaku.

 • ferdkiepski

  Oceniono 7 razy 3

  To nie pracownicy dewelopera wiercili bez zezwolenia tylko "świetni fachowcy" jakiejś "januszowej" firemki, której zarząd próbuje teraz przerzucić odpowiedzialność na generalnego wykonawcę też "januszowej" firemki ze "świetnymi fachowcami". To co zrobili ci partacze to dokładnie to samo jak wyprzedzanie w pełnej mgle w nocy na oblodzonej drodze z zawiązanymi oczami. No i musiało się tak skończyć, bo co tam im będą "fikać" jacyś mieszkańcy domu, których właściwie zamordowali ?! To, że "nieumyślnie" nie ma dla ofiar żadnego znaczenia, jedynie sąd będzie teraz dzielił włos na czworo i szukał okoliczności łagodzących tam gdzie ich nie ma. A wasze "oświadczenia" i "ubolwewania" to sobie w d...e wsadźcie.

 • eligiusz_podchrapek

  Oceniono 5 razy 3

  Śmiało, zmieścisz się...

 • adellante12

  Oceniono 4 razy 2

  Nadal ani cłowa o głównym wykonawcy czy inwestorze... Wciąż będziecfie udawać że deweloper nie odpowiada za prowadzone prace? Zero odpowiedzialności Kierownika Budowy? Tylko podwykonawca winny....

 • nessuno

  Oceniono 6 razy 2

  firma nie miała zgody na wykonanie prac związanych z przewiertem pod asfaltem.

  No to sprawa jasna. Janusz biznesu powinien zdrowo beknąć za śmierć ośmiu osób, szkody materialne oraz całą akcję ratowniczą. Może to nauczyłoby czegoś innych warchołów, którzy myślą, że jak mają koparkę i dwóch ludków do roboty, to już są poważną firmą. Nie piedrolić się z łachudrami.

 • xsawer

  Oceniono 4 razy 2

  "w trzypiętrowym domu "
  -W trzypiętrowym czy w trzykondygnacyjnym? Ja wiem, że dla gazecianych głąbów w redakcji to jeden wuj bo uny śkolone so po licencjacie z marketingu i zarządzania w trybie zaocznym.

 • emigrant_1984

  Oceniono 1 raz 1

  Malo fizyki, malo chemii, duzo religii i Pan Bog ktory nas uchroni. Albo nie.

 • emigrant_1984

  Oceniono 1 raz 1

  To 500+ suweren wiercil. Bezmózgowie.

 • sebastien62

  Oceniono 1 raz 1

  No to za 10 -15 lat będzie wyrok. Tak jako Katowicach co zawaliła się hala pod śniegiem.

 • sebastien62

  Oceniono 1 raz 1

  No to za 10 - 15 lat będzie wyrok. Tak jak w Katowicach co zawaliła się. pod śniegiem hala.

 • montechristo19702014

  Oceniono 3 razy 1

  Na wariata...bez zezwolenia...dziwne....że jakoś mnie to nie dziwi po 50 latach życia w Polsce...

 • boo-boo

  Oceniono 19 razy 1

  "Ocalała jedynie pani Katarzyna. W dniu tragedii pojechała do pracy. "
  Ona by ocalała gdyby w dniu wybuchu była w domu i przeżyła.

 • polokokt

  Oceniono 1 raz 1

  To ktoś ma tam już ciepło

 • dlugi48

  Oceniono 9 razy 1

  Po co te durnowate artykuły. Czy to ciężko jest stwierdzić czy firma uszkodziła gazociąg? Po co to międlenie w kółko tych samych wiadomości. I jeszcze ten artykuł o kłótni, jakby to miało jakiś wpływ na wybuch. Bez sensu.

 • mniklasp

  0

  Dlaczego pisze się Szyminek a nie Szymon Marcelinka a nie Marcelina , czy to dlatego ze już aniołki ? Smierć nie ma nic wspólnego ze zdcienieniem !

 • siljan10

  Oceniono 6 razy 0

  Straszna tragedia, ale teksty przed publikacją warto czytać ("Chwilę po wyjściu z budynku, eksplodowała butla z tlenem.").

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX