Money.pl: W Szczyrku doszło do wybuchu, bo zrobiono przewiert? Urząd Miejski nie potwierdza

W środę, w wyniku wybuchu gazu zawalił się trzykondygnacyjny dom w Szczyrku - w katastrofie zginęły cztery osoby dorosłe i czwórka dzieci. W sprawie śledztwo prowadzi już prokuratura. Do nieoficjalnych informacji dotarli natomiast dziennikarze portalu money.pl.
Zobacz wideo

Według źródeł portalu money.pl przyczyną tragedii w Szczyrku było to, że firma wykonująca roboty budowlane zrobiła przewiert, podczas którego doszło do uszkodzenia gazociągu. Firma miała mieć zlecenie tylko na wykonanie otwartego wykopu.

Szczyrk. Nieoficjalnie: firma miała pozwolenie jedynie na otwarty wykop, a nie na przewiert

Wykonawcą prac w okolicach domu, gdzie w środę doszło do wybuchu gazu, był firma Elmaro. Według nieoficjalnych ustaleń, jedna z firm pracujących dla niej jako podwykonawca, zaczęła robić przewiert pod ulicą, który miał być wykonany pod instalację energetyczną. Informator money.pl twierdzi natomiast, że zezwolenie na prace dotyczyło jedynie wykopu otwartego - firma nie powinna więc prowadzić przewiertu w tym miejscu.

Firma Aqua-System z Bielska-Białej była zatrudniona jako podwykonawca do prac na tym terenie. Przedstawiciele tej firmy zapewniają jednak, że dostali polecenie wykonania przewiertu. Przewiert jest wykonywany metodą prac sterowanych pod ziemią. Gdyby wykonano otwarty wykop, pracownicy mogliby w porę zauważyć rury z gazem biegnące pod ziemią. W przypadku przewiertu nie było takiej możliwości. 

Urząd Miejski w Szczyrku nie potwierdza 

Informacje portalu nie zostały na razie potwierdzona przez Urząd Miejski w Szczyrku. - Nasze źródło twierdzi, że nie może pokazać potwierdzających to dokumentów, bo te zostaną dopiero udostępnione prokuraturze - czytamy w money.pl. 

Więcej o: