Pogoda na dziś - poniedziałek 9 grudnia. Meteorolodzy przewidują dziś deszcz w całej Polsce

Pogoda na dziś - poniedziałek 9 grudnia. Prognozy przewidują na dziś spore zachmurzenie zwłaszcza w pierwszej połowie dnia. Wychodząc z domu warto wziąć parasolki.

Mimo rozpogodzeń w drugiej części dnia synoptycy zapowiadają deszcz w całej Polsce. Rano należy spodziewać się także umiarkowanego wiatru, który będzie wpływał na odczuwalną temperaturę.

Temperatura. Maksymalnie od 6 do 8 stopni

Najchłodniejszy dzień czeka dziś mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Warszawie, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu. Najwyższa temperatura zapowiadana jest dla województw pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Tam będzie maksymalnie 8 stopni. W nocy temperatura spadnie do 1 stopnia na wschodzie i 5 na północnym zachodzie kraju.

Pogoda na dziś - poniedziałek 9 grudnia.Pogoda na dziś - poniedziałek 9 grudnia. gazeta.pl

Opady. Dziś deszcz w całym kraju

W poniedziałek synoptycy prognozują zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju. Większe rozpogodzenia jedynie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. W drugiej części dnia bardziej pogodne niebo możliwe będzie także w centrum i w północno-wschodnich regionach. Tego dnia wszędzie zapowiadany jest deszcz. W pierwszej połowie dnia wiatr umiarkowany i silny zwłaszcza na Pomorzu i w górach, z czasem słabnąć będzie we wschodniej połowie kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: