Zachodniopomorskie. Śmiertelne pobicie w zakładzie karnym. Nie żyje więzień

Nie żyje więzień Zakładu Karnego w Wierzchowie. Mężczyzna zmarł w szpitalu, gdzie znalazł się na skutek pobicia przez drugiego osadzonego. Sprawę bada prokuratura.

We wtorek jeden z więźniów Zakładu Karnego w Wierzchowie (woj. zachodniopomorskie) zaatakował współosadzonego.

Dotychczas nie dochodziło między nimi do konfliktów, nie było też żadnych symptomów mogących wskazywać na wybuch agresji

- powiedziała w rozmowie z "Głosem Koszalińskim" kpt. Izabela Wojtalik-Loranc, rzeczka prasowa Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie. Pobity mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

23-letniemu sprawcy grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie

Sprawca pobicia odmówił złożenia wyjaśnień, dlaczego pobił drugiego więźnia z celi. Zmieniono mu klasyfikację na więźnia niebezpiecznego. Został także przeniesiony na oddział specjalny.

Jest to dokonanie zabójstwa. Ofiara została kilkakrotnie uderzona ciężkim taboretem w głowę. Sprawca odbywał karę za usiłowanie zabójstwa

- powiedział w rozmowie z "Głosem Koszalińskim" Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Powołany został specjalny zespół, który ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Postępowanie prowadzi również prokuratura. 23- letniemu sprawcy grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie.

>>> Więzień próbował popełnić samobójstwo. Skoczył wprost na strażnika. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: