Świebodzin. Wypchnął kolegę zza kierownicy auta i spowodował wypadek. Nie żyje pasażer

Pijany 25-latek najpierw wypchnął zza kierownicy auta swojego trzeźwego kolegę, a potem doprowadził do wypadku, w wyniku którego zmarł 56-letni pasażer. Zanim na miejsce przyjechała policja, prosił podróżujących z nich mężczyzn, aby wzięli winę na siebie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 2 grudnia na drodze wojewódzkiej nr 303 w gminie Świebodzin. 25-letni mężczyzna wypchnął zza kierownicy samochodu - na siedzenie pasażera swojego - trzeźwego, 36-letniego kolegę. Na tylnym siedzeniu siedział z kolei 56-letni mężczyzna. 25-latek, który był pod wpływem alkoholu i nigdy nie miał prawa jazdy, ruszył w drogę. Jechał tak brawurowo, że wypadł z jezdni i uderzył w skarpę. W wyniku zdarzenia 56-latek wypadł z samochodu.

>>> Patrolowali drogę w Sucuminie. Nagle nadjechał motocykl, radiowóz ruszył za nim w pościg

Zobacz wideo

Świebodzin. Prosił, żeby któryś z kolegów wziął winę na siebie

Zanim na miejsce przyjechała policja, 25-latek próbował przekonać swoich kolegów, aby wzięli winę na siebie, bo on pił alkohol - późniejsze badanie wykazało, że miał 1,2 promila w organizmie. Niestety, okazało się, że 56-latek doznał poważnych obrażeń i musi być hospitalizowany. Mimo starań lekarzy nie udało się go uratować. Zmarł jeszcze tego samego dnia.

25-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty - kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, będąc w stanie nietrzeźwości. Sąd Rejonowy zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. 

Więcej o:
Komentarze (56)
Świebodzin. Wypchnął kolegę zza kierownicy auta i spowodował wypadek. Nie żyje pasażer
Zaloguj się
 • xynat

  Oceniono 18 razy 12

  Coś mi tu nie pasuje. Trzeźwy kierowca daje się przepchnąć pijanemu zza kierownicy na miejsce pasażera? A potem grzecznie siedzi gdy pijany szaleje samochodem? A ręcznego w czasie przepychanki nie zaciągnął? A kluczyków ze stacyjki nie wyjął? Grubymi nićmi szyte to "przepchnięcie".

 • jednooki.pirat

  Oceniono 7 razy 5

  Chyba potrzebuję animacje przedstawiającą tą sytuacje, bo nie potrafią pojąć tego wypychanie, przepychania, zajmowania. Czy to wypchnięcia stało się kiedy już jechali, bo jeśli nie, to po co o tym wspominać? Po prostu pijany wsiadł i pojechał.

 • optymistaa43

  Oceniono 7 razy 5

  To tam gdzie stoi to dziwactwo,podobno najwieksze w Polsce,rozklada rece i nic,dochodzi do wypadkow,cos tu nie gra,widocznie nad pijanymi nie ma mocy a wino przeciez robil przednie.

 • klm747

  Oceniono 10 razy 4

  gry i zabawy ludu polskiego...

  gdyby kierowca miał zapięte pasy, to by się nie dało go przepchnąć na miejsce pasażera...
  gdyby pasażer miał zapięte pasy, to by nie wypadł i żył...

  obaj współwinni...

 • zec

  Oceniono 10 razy 4

  prosił podróżujących z nich mężczyzn
  Byle jaka, ale w końcu to gazeta. Ja za takie kwiatki w tytule wyp.... bym tego artystę na zieloną trawę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX