Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte? [8 grudnia]

Czy sklepy będziś czynne? Czy 8 grudnia to niedziela handlowa? Podpowiadamy i przypominamy, jakie zmiany czekają nas od stycznia 2020 roku.
Zobacz wideo

8 grudnia nie jest niedzielą handlową, a to oznacza, że znaczna część sklepów nie będzie dziś otwarta. W niedziele niehandlowe nie można zrobić zakupów w supermarketach czy sklepach w galeriach handlowych. Otwarte mogą być z kolei m.in. sklepy na dworcach, stacje benzynowe, placówki pocztowe, apteki, piekarnie i sklepiki, w których w niedziele sprzedaje sam właściciel.

Kiedy kolejna niedziela handlowa? Ile będzie niedziel handlowych w 2020 roku?

W grudniu wypadają trzy niedziele handlowe. Przez kolejne trzy niedziele - 15, 22 i 29 grudnia - będziemy mogli zrobić zakupy. W 2020 roku będzie jednak zdecydowanie mniej niedziel handlowych niż do tej pory. W przyszłym roku wypadnie ich tylko siedem. Wszystkie sklepy będą mogły być otwarte tylko w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą.

Kalendarz niedziel handlowych - 2019 rokKalendarz niedziel handlowych - 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte? [8 grudnia]
Zaloguj się
 • lusjola

  Oceniono 4 razy 4

  Kiedy wreszcie skończy się ten idiotyzm . Chcę wreszcie wrócić do normalności i kupować lub nie kiedy chcę!!! Dzięki Panie RED. UZ że jesteś, mam nadzieję że wszystkie niedziele będą handlowe.

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 5 razy 3

  Zaraz zaraz czegoś nie rozumiem Jakie jest zakaz handlu to jest zakaz handlu!!, a na tablicy ogłoszeń parafialnych jak byk jest napisane ,że w dniu dzisiejszym( poinformowała nas mama żony) będzie sprzedaż w cenie promocyjnej za jedyne 72.99 zimowych beretów w kolorze Yellow Bahama wyświęconych przez ojca Rydzyka, oraz małymi literami dopisek, że gdy ktoś kupi to pójdzie do nieba. To jak to jest z tą sprzedażą pytam?? A jak zadzwoniłem i zapytałem czy będzie też sprzedaż małpek to ksiądz mnie wyzywał od pijaków.

 • pkozar

  Oceniono 1 raz 1

  Dawajcie jutro artykuł pt. "Czy sklepy były wczoraj otwarte? Wyjaśniamy"!

 • zawszedak111

  Oceniono 7 razy 1

  UZ, nie "podpowiadaj" i nie "przypominaj"!!!
  Cierpliwość czytelników wyczerpałeś już rok temu!

 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • olomanolo

  0

  kto zna takiego h ja z Chicago zwie sie david freeman , zmienił se nazwisko jak dostał obywatelstwo , a to menda i ku r w a i złodziej , jest .

 • baxter21

  Oceniono 1 raz -1

  UZ - do roboty się weź ale z daleka od tzw dziennikarstwa. Ludzie przezywają gehennę dzięki robi i podobnym matołom NPK ,az itd. Od czwartku do niedzieli włącznie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX