Prognoza pogody na tydzień [9-15 grudnia]. Będzie zimno, ale nie mroźnie

Prognoza długoterminowa na tydzień 9-15 grudnia. Jakie warunki atmosferyczne będziemy obserwować w drugim tygodniu tego miesiąca? Synoptycy prognozują zarówno dni słoneczne, jak i pełne opadów.

Z długoterminowej prognozy pogody wynika, że najbliższe dni będą chłodne, ale temperatura rzadko będzie spadać poniżej zera. 

>>> Rezolucja ws. zmian klimatu w PE. E. Łukaciejewska o swoim głosowaniu

Zobacz wideo

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Najpierw deszcz, później śnieg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że poniedziałek 9 grudnia będzie dniem deszczowym. Przelotnych opadów możemy spodziewać się w całym kraju. Temperatura będzie wahać się od 4 stopni w Zakopanem i Suwałkach do 8 stopni w Opolu i we Wrocławiu. We wtorek temperatura spadnie, a deszcz zamieni się w śnieg. Meteorolodzy przewidują, że na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0 stopni w Zakopanem do 4 stopni na zachodzie kraju. Opady śniegu prognozowane są dla wschodniej części kraju, opady deszczu ze śniegiem - dla części zachodniej.

Pogoda na środę, czwartek i piątek. W centrum kraju będzie padać śnieg

Synoptycy przewidują, że opady śniegu będziemy obserwować także w środę i czwartek. Śnieg prognozowany jest dla pasa przebiegającego przez centrum Polski - od Gdańska poprzez Olsztyn, Bydgoszcz, Łódź, Kielce, Kraków i Katowice. Na wschodzie i zachodzie kraju może wystąpić przelotny deszcz. Temperatura będzie wahać się od 8 stopni na Dolnym Śląsku do 0 stopni na Podlasiu. W piątek niebo się rozchmurzy, ale temperatura spadnie - odnotujemy maksymalnie 5 stopni we Wrocławiu i -2 stopnie w Łodzi.

Pogoda na sobotę i niedzielę. Sporo słońca, a po nim śnieg i deszcz

Sobota 14 grudnia będzie dniem słonecznym. Opady deszczu prognozuje się tylko dla okolic Szczecina, a opady śniegu - dla okolic Olsztyna i Białegostoku. Temperatura będzie wahać się w granicach 0-4 stopnie. W niedzielę zauważymy wyraźną zmianę warunków atmosferycznych, bo niebo znów zasnuje się chmurami. Na południu kraju spadnie śnieg, a w pozostałej części Polski deszcz. Termometry wskażą od 1 stopnia na Warmii i Mazurach do 4 stopni na Pomorzu Zachodnim. 

Więcej o: