Wybuch gazu w Szczyrku. Odnaleziono ciała wszystkich ofiar katastrofy. "Do ostatniej chwili wierzyliśmy"

Odnaleziono ciała ośmiu ofiar wybuchu gazu w Szczyrku. To cztery osoby dorosłe i czworo dzieci. - Do ostatniej chwili wierzyliśmy, że znajdziemy żywe osoby - przekazał wojewoda śląski. Służby nadal będą działać na miejscu katastrofy.

Ratownicy odnaleźli pod gruzami domu mieszkalnego przy ulicy Leszczynowej w Szczyrku ciała wszystkich ośmiu ofiar. To cztery osoby dorosłe i czworo dzieci. -  Do ostatniej chwili wierzyliśmy, że znajdziemy żywe osoby - przekazał wojewoda śląski.

Tragiczny bilans tragedii w Szczyrku. 8 osób nie żyje

Wojewoda śląski przekazał, że wybuch gazu w Szczyrku to "jedna z większych katastrof budowlanych województwa śląskiego". - Pragnę złożyć kondolencje i wyrazy współczucia bliskim i rodzinie - powiedział.

Służby od początku podejrzewały, że w domu przy ul. Leszczynowej w chwili katastrofy przebywało osiem osób. Mimo to będą jednak nadal przeszukiwać gruzowisko, aż do momentu, gdy zyskają pewność, że pod gruzami nie ma już nikogo.  - Do ostatniej cegły musimy to wszystko przeszukać, będziemy to robili już w tempie wolniejszym, natomiast tak, żeby sprawdzić to wszystko - przekazał koordynator akcji strażaków.

Szczyrk. Przewiercenie gazociągu prawdopodobną przyczyną tragedii

Do wybuchu gazu w trzypiętrowym domu przy ul. Leszczynowej w Szczyrku doszło w środę wieczorem. Budynek, w którym mieszkały dwie rodziny, został zrównany z ziemią. Z relacji świadków wynika, że eksplozja była słyszalna z kilkuset metrów. Prawdopodobną przyczyną wybuchu było przewiercenie gazociągu. - Na miejscu wybuchu znajdował się sprzęt do wykonywania prac tego typu. Nasze stacje pomiarowe zarejestrowały skoki ciśnienia gazu, które występują w czasie uszkodzeń linii gazowych. Jednak o szczegółowych przyczynach wybuchu będziemy mogli mówić, gdy dostaniemy się na miejsce - podkreślił Artur Michniewicz, rzecznik Polskiej Spółki Gazowniczej. 

Wojewoda śląski zaapelował do mieszkańców województwa o nieorganizowanie imprez w najbliższych dniach, aby w ten sposób uczcić pamięć osób, które zginęły w wybuchu.

Czytaj też: Burmistrz Szczyrku: Największa tragedia w historii miasta. Znałem dobrze tę rodzinę

Więcej o: